Zybertowicz: Mój syn oszacował liczebność Marszu Wolności

– Mamy do czynienia po prostu z polityką fake newsową – mówił w TVN24 prezydencki doradca prof. Andrzej Zybertowicz o zorganizowanym w sobotę przez PO, Nowoczesną i KOD Marszu Wolności.

Prof. Zybertowicz zakwestionował szacunki warszawskiego Ratusza, który wyliczył, że w Marszu brało udział 50 tysięcy osób.

– Szukałem w internecie tych zdjęć z lotu ptaka które dawały najlepszy ogląd. Na portalu Piotra Borysa z PO znalazłem zdjęcie, które najlepiej pokazywało jego liczebność. A potem mój syn powiedział, że wydrukuje to zdjęcie i policzy osoby. Ile osób się można doliczyć? – pytał Zybertowicz, który jednak nie podał liczby uczestników marszu oszacowanej w ten sposób.

– Grzegorz Schetyna groził, że idzie na PiS jakaś uśmiechnięta nawałnica. To nawałnica fake news i zwijania państwa socjalnego – ocenił prof. Zybertowicz nawiązując do sobotniego przemówienia Schetyny. 

Z kolei wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki mówił, że w czasie przemówień na marszu zabrakło mu oferty programowej przedstawianej przez opozycję. W jego ocenie przemówienia skupiały się wyłącznie na tym, “że PiS jest zły”, a opozycji zależy jedynie na przejęciu władzy.

Jaki pytał też o jakiej wolności mówią uczestnicy Marszu Wolności. – Opozycja dalej ma dużą przewagę w mediach III RP, dalej ma dużą przewagę w jednostkach samorządu. Na marszu występują tzw. apolityczni sędziowie – wyliczał.

– Rozbijanie TK, SN, wpływ na sędziów, odwoływanie sędziów faksem. Mówimy o wolnościach kobiet, gdzie wchodzicie im z butami w ich życie – odpowiedział szef klubu PO Sławomir Neumann.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: