Kukiz: PiS codziennie dostaje 60 tys. zł z naszych podatków

“Codziennie na konto PiS wpływa 60 tys zł na subwencje (PO ma 50 000 zł dziennie)” – pisze na swoim profilu na Facebooku lider Kukiz’15 Paweł Kukiz wyrażając sprzeciw wobec wysokiemu opodatkowaniu pracy w Polsce.

Kukiz pisze, że “byłby w stanie zrozumieć tak wysokie opodatkowanie pracy” Polaków, gdyby pieniądze te “szły na ochronę zdrowia, nasze bezpieczeństwo i pomoc najsłabszym”.

“Ale w sytuacji, gdy Służba Zdrowia się sypie, Policja jest dramatem a matki z niepełnosprawnymi już blisko miesiąc walczą o 1300 złotych, których rząd ‘nie może znaleźć’, to krew mnie zalewa” – dodaje.

Następnie Kukiz wskazuje, jako przykłady złego wykorzystania pieniędzy z podatków, wypłacanie partiom zasiadającym w parlamencie subwencji z budżetu państwa (Kukiz’15 nie jest partią polityczną i w związku z tym nie otrzymuje takiej subwencji); finansowanie działalności Powiatowych Urzędów Pracy (Kukiz nazywa je “synekurami dla urzędników”, na których utrzymanie przeznacza się 5 mld zł rocznie); finansowanie gabinetów politycznych w ministerstwach; wypłacanie “horrendalnych wynagrodzeń dla prezesów i zarządów spółek skarbu państwa”; finansowanie działalności “partyjnej TVP”.

“Tam są te pieniądze, które POPiS kradnie ludziom od kilkunastu lat” – podkreśla Kukiz.

Lider Kukiz’15 kończy wpis apelem, by Polacy zrozumieli, że “polska polityka to (…) wielka międzypartyjna wojna o synekury i ich utrzymanie z narodem w tle”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: