Okrągła wyspa w pobliżu rzeki Paraná w Argentynie może być bazą dla kosmitów

W 2016 roku na mapach Google Maps w Argentynie niedaleko rzeki Paraná odkryto tajemniczą okrągłą wyspę. Najbardziej intrygujące w tym znalezisku było to, że ta wyspa powoli wirowała, jak dowiedli uczeni, którzy badali obiekt. Dziwna wysepka natychmiast została nazwana „El Ojo”. Jest to bardzo gładkie koło o średnicy 120 metrów, otoczone niewielką ilością wody, która tworzy akwen, mający kształt prawie idealnego koła.

W Google Maps obiekt można znaleźć na współrzędnych 34 ° 15’07.8’S 58 ° 49’47.4W. Kiedy naukowcy postanowili dotrzeć do okrągłej wyspy, musieli przeprawić się przez trudnodostępne tereny bagniste. Ekspedycją kierował argentyński producent i reżyser Sergio Neuspiller, który chciał zrobić film dokumentalny o UFO w pobliżu „El Ojo”.

Okazało się, że woda w tym miejscu jest bardzo czysta i zimna, ale to nic niezwykłego. Trudno natomiast było dostrzec dno w akwenie. Nieliczni okoliczni mieszkańcy, którzy widzieli wyspę mówią, że czasem w nocy błyskają nad nią jasne światła. I to kolejna tajemnica związana z tym miejscem.

Rozochoceni badacze postanowili uzbierać pieniądze i zorganizować kolejną wyprawę, aby ostatecznie wyjaśnić, czy tajemnicza wyspa nie jest przypadkiem zakamuflowaną bazą obcych. Zakłada się, że gdzieś poniżej kręgu znajduje się infrastruktura, z której regularnie startuje UFO.

„Ta wersja może wyjaśnić niektóre z dziwnych historii związanych z obecnością UFO w okolicy i innymi paranormalnymi aspektami” – powiedział amerykański inżynier Richard Petroni, którzy uczestniczył w ostatniej wyprawie. Ten okrąg może być naturalną formacją – podobne kręgi z bujną roślinnością występują często na jeziorach, ale jego prawie idealne formy i obserwacja dziwnych świateł w tym obszarze pozwala wielu ufologom żyć w przekonaniu o możliwości obserwacji, bądź nawet uczestniczenia w zdarzeniach pozaziemskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: