Awaria systemów informatycznych. Padła cała e-administracja w kraju

Awaria systemów informatycznych. Padła cała e-administracja w krajuJak czytamy na stronie Ministerstwa Cyfryzacji i na Twitterze awarii uległy serwisy Obywatel.gov.pl, CEPIK czy EPUAP.
Informujemy, że dziś od godzin porannych niedostępne są serwisy Obywatel.gov.pl, Pz.gov.pl, Cepik.gov.pl, Epuap.gov.pl. Niedostępne są także systemy SRP, CEPiK oraz ePUAP. Trwają intensywne prace nad usunięciem awarii. Przepraszamy za utrudnienia.

Dziś od godzin porannych niedostępne są serwisy https://t.co/Ewm9j9K5HS, https://t.co/MFJ2jnTvKk, https://t.co/5gE0nCYNTk, https://t.co/kGXSWYoYhr. Niedostępne są także systemy SRP, CEPiK oraz ePUAP. Trwają intensywne prace nad usunięciem awarii. Przepraszamy za utrudnienia. pic.twitter.com/yC8xySfSuq
— Ministerstwo Cyfryzacji (@MC_GOV_PL) 12 czerwca 2018

Tak więc niemożliwe będzie zalogowanie się do Profilu Zaufanego, a przez to skorzystanie z szeregu e-usług, jak zarejestrowanie narodzin dziecka, sprawdzenie historii pojazdu czy zgłoszenie zaginięcia lub kradzieży dowodu osobistego, a także złożenie wniosku o wydanie nowego.
Miejmy nadzieję, że to nic poważnego, choć skala wydaje się bardzo duża, a skoro dotyczy systemów państwowych niepokój może być tu uzasadniony. Jeśli pojawią się nowe informacje w tej sprawie zaktualizujemy ten wpis.
The post Awaria systemów informatycznych. Padła cała e-administracja w kraju appeared first on AntyWeb.

źródło : http://antyweb.pl/awaria-systemow-informatycznych-padla-cala-e-administracja-w-kraju/

%d bloggers like this: