Już 2,5 mln klientów banków w Polsce jest „mobile only”

Już 2,5 mln klientów banków w Polsce jest „mobile only”Serwisy Bankier.pl i PRNews.pl udostępniły właśnie raport o polskiej bankowości w I kwartale 2018 roku. Raport ten jest o tyle ciekawy, że jak przekonują jego twórcy zawiera unikatowe dane, nie publikowane przez NBP, KNF czy ZBP. Instytucje te raczej udostępniają swoje raporty w ujęciu zbiorczym dla wszystkich banków, w raporcie Bankiera i PRnews większość danych jest rozbita na poszczególne banki.
Zobaczmy więc najpierw jak wyglądają te najważniejsze dane zbiorcze. A więc, na koniec marca było 31,5 mln kont osobistych, a 16 mln klientów aktywnie korzystało z bankowości internetowej. Z tego 9,3 mln osób logowało się na swoje konto z urządzenia mobilnego, co było wzrostem rok do roku o 2 miliony. 6 milionów klientów korzystało z aplikacji mobilnej swojego banku, a 2,5 miliona klientów korzystało z bankowości tylko na urządzeniach mobilnych, co było wzrostem rok do roku o 915 tysięcy klientów.
Największe banki w Polsce 2018
Jak to wygląda w rozbiciu na poszczególne banki? Zacznijmy od aktywów, największym bankiem pod tym względem jest PKO Bank Polski, na drugim miejscu jest Bank Pekao, czyli w pełni polska czołówka, na trzecim miejscu mamy Bank Zachodni WBK. Z banków, które mogą się pochwalić aktywami przekraczającymi 100 mld zł wymienić trzeba jeszcze mBank i ING Bank Śląski.

źródło : http://antyweb.pl/juz-25-mln-klientow-bankow-w-polsce-jest-mobile-only/

%d bloggers like this: