5 cech, które sprawiają, że nowy ekran w Sony Xperia XZ3 jest świetny

5 cech, które sprawiają, że nowy ekran w Sony Xperia XZ3 jest świetny“Sony Xperia XZ3 to najlepszy smartfon Sony” — tak napisałem w swojej recenzji urządzenia i choć testy wciąż trwają, zdania nie zmieniam. Jako jedną z najważniejszych nowości wskazałem ekran. Tym razem IPS-a zastąpił OLED, przez co jakość wyświetlanego obrazu poszybowała w górę. To nie jest jednak zwykła matryca znana ze sprzętów konkurencji — ekranowi Sony Xperia XZ3 zdecydowanie bliżej do topowych telewizorów z serii Sony Bravia niż klasycznych wyświetlaczy w smartfonach. Jak to możliwe?
1. Świetne odwzorowanie i nasycenie kolorów oraz kontrast
Ekran OLED to same plusy i powie to każdy, kto choć raz spróbował tego rozwiązania. Sam używam aktualnie telewizora OLED Sony Bravia A1 i nie wyobrażam już sobie powrotu do jakiejkolwiek innej technologii wyświetlania obrazu.
Używasz telefony w ostrym świetle słonecznym? Nic nie szkodzi, Xperia XZ3 nawet w takich warunkach oferuje czytelny obraz. Nowy wyświetlacz to również poprawiony kontrast i jeszcze lepsze niż wcześniej odwzorowanie barw oraz nasycenie kolorów. Nie jest jednak tak, że Sony stwierdziło — “hej, to my decydujemy o tym, jak będzie wyglądał obraz”, a Ty nie masz nic do gadania. Oprogramowanie smartfona pozwala w łatwy sposób dotrzeć do dodatkowych opcji wyświetlacza. Możemy ustawić trzy tryby wyświetlania barw: profesjonalny, standardowy i super żywe kolory. Do tego wybierzecie balans bieli oraz ręczną możliwość ustawienia trzech podstawowych barw składowych. Dodatkowo zaimplementowano tryb nocny, który na pewno przypadnie go gustu osobom, które leżąc już w łóżku nie potrafią odłożyć smartfona na nocną szafkę.

źródło : https://antyweb.pl/ekran-oled-w-sony-xperia-xz3/

%d bloggers like this: