Allegro zdradza, co Polacy najczęściej kupują na Walentynki bliskim osobom

Allegro zdradza, co Polacy najczęściej kupują na Walentynki bliskim osobomZaczniemy niejako od końca, czyli absolutnego podium najpopularniejszych prezentów walentynkowych. Wygrywają pluszaki, które kupowane są w tym okresie z częstotliwością, co dwie minuty, na drugim mamy bieliznę erotyczną, którą kupujemy, co 5 minut, a na 3 miejscu rożnego rodzaju halki, koszulki, kupowane co 10 minut. Co ciekawe bielizna erotyczna dla mężcyzn stanowi jedynie 3% takich zakupów.

Paweł Klimiuk, rzecznik Allegro:
Lubimy dawać prezenty naszym bliskim, dlatego walentynki tak szybko weszły do polskiej kultury. Według badania TNS Kantar przeprowadzonego w 2018 roku dla Allegro, aż 83 procent Polaków kupi przynajmniej symboliczny prezent z tej okazji. Tymczasem zaledwie 20 lat temu tylko 42 procent Polaków obchodziło to święto. Nasze prawie dwudziestoletnie doświadczenie rynkowe i dobra znajomość zwyczajów zakupowych Polaków powoduje, że wiemy, jakie są ulubione prezenty na każdą okazję, w tym Walentynki.
Jakie jeszcze prezenty są popularne? Jeśli chodzi o panów często wybierane są tu zegarki czy biżuteryjne gadżety, natomiast dla pań są to pierścionki zaręczynowe lub biżuteria z grawerem. Nie słabnie tez popularność portfeli, pasków, krawatów czy rękawiczek, ale jest też coś na wesoło, jak na przykład kolorowe skarpetki dla panów.

Wygląda też na to, że panowie w większości rozróżniają pończochy od rajstop, bo w tym okresie dokonują właściwych wyborów i raczej wybierają pończochy zamiast rajstop. A co ze słodyczami? Również są przedmiotem wyborów zakupowych, a najpopularniejszym jest lizak w kształcie serca, kupowany średnio, co 6 minut.

Co jeszcze ciekawego wynika z zebranych przez Allegro danych? Na dwa tygodnie przed Walentynkami spada o 8% sprzedaż świec, więc raczej porzucamy pomysł na wieczorną kolację w domu, a większość zakupów walentynkowych dokonujemy na 3 dni przed tym dniem, czyli to już teraz się zaczyna.
Źródło: Allegro.
The post Allegro zdradza, co Polacy najczęściej kupują na Walentynki bliskim osobom appeared first on AntyWeb.

źródło : https://antyweb.pl/allegro-zdradza-co-polacy-najczesciej-kupuja-na-walentynki-bliskim-osobom/

%d bloggers like this: