Android Q skradnie trochę uroku iOS. Użytkownicy to docenią

Android Q skradnie trochę uroku iOS. Użytkownicy to docenią3D Touch to już funkcja powoli zapominana w iPhone’ach, ale ja niezwykle ją lubiłem. Ekran rozpoznający siłę nacisku ze strony użytkownika pozwalał na rozszerzenie interakcji z oprogramowaniem, które w wykonaniu Apple zawsze przodowało w zakresie wygody. Android na przestrzeni ostatnich lat również sporo zyskał, ale uczciwie muszę przyznać, że ergonomia oraz coś, co nazywa się ogólnie „doświadczeniem” w trakcie korzystania z iOS to rzeczy nie do podrobienia.
Możliwe jednak, że Android zbliży się w zakresie rozszerzenia możliwości interakcji do iOS. W Androidzie 8 Oreo, Google dodało możliwość skorzystania ze skrótów znajdujących się „pod” aplikacjami, podobnie jest również w Androidzie Pie. Wystarczy dłużej / mocniej przytrzymać konkretny przycisk, żeby rozwinąć listę dostępnych opcji. Dokumentacja Androida Q wskazuje natomiast, że ten kierunek będzie kontynuowany za pomocą mechanizmu „deep press”. Ekran ma być zdolny do zinterpretowania tego, że użytkownik mocniej nacisnął ekran i ten zachowa się podobnie jak w przypadku dłuższego przytrzymania naciśnięcia – tyle, że odbędzie się to znacznie szybciej i prościej niż dotychczas. Nie wiadomo jednak, czy ekrany będą w stanie rozróżnić poziomy siły nacisku – między lekkim, średnim oraz mocnym naciśnięciem.
Nie wyjaśniono w dokumentacji ponadto, czy Google skorzysta z algorytmów, które będą w stanie ocenić parametry dla „deep press” lub czy będzie wymagane skorzystanie z dodatkowych komponentów. To jednak zostanie wyjaśnione już niebawem, bo w trakcie dorocznej konferencji Google I/O, gdzie gigant za każdym razem chwali się nowościami nie tylko w Androidzie, ale również innych swoich produktach.

źródło : https://antyweb.pl/android-q-3d-touch/

%d bloggers like this: