Assassin’s Creed: Unity będzie użyte do odbudowy spalonej katedry Notre Dame

Assassin’s Creed: Unity będzie użyte do odbudowy spalonej katedry Notre DameWczoraj całym światem wstrząsnęła wiadomość o pożarze katedry w Notre Dame. Miałem okazję ją zwiedzać i odkładając na bok wszelkie kwestie religijne, to przepiękna budowla, którą zdecydowanie warto zobaczyć. Tym bardziej szkoda, że tam mocno ucierpiała w pożarze. Oczywiście zapowiedziano już odbudowę, podczas której swoją rolę odegra również… świat gier. A dokładnie Ubisoft i jego Assasin’s Creed: Unity
Zobacz też: Wszystko, co powinieneś wiedzieć o  serii Assassin’s Creed
Jeśli graliście w ten tytuł, to na pewno zauważyliście z jaką szczegółowością odwzorowano w grze katedrę Notre Dame. Co ważne, starano się stworzyć model, który mógł istnieć w czasach, w których dzieje się akcja AC: Unity. A to oznacza, że modele 3D będą wręcz idealne jako pomóc podczas odbudowy, w której jednym z kluczowych elementów będzie stworzenie czegoś najbliższego oryginałowi. Nie wiem czy wiecie, ale podczas produkcji Assassin’s Creed: Unity, Caroline Miousse spędziła mnóstwo czasu skanując budowlę z niezwykłą dokładnością, co potem wykorzystano w procesie produkcji gry.

Do odbudowy zostaną również wykorzystane skany laserowe, dzięki któremu uda się stworzyć bardzo dokładny model katedry – wraz z zachowaniem odległości między jej poszczególnymi elementami.
Fajnie widzieć jak światy nowoczesnych technologii i gier pomagają w takiej sytuacji i aż strach pomyśleć co by było gdyby osoby odpowiedzialne za odbudowę Notre Dame dysponowali jedynie klasycznymi planami i zwykłymi zdjęciami budowli.
grafika
źródło
The post Assassin’s Creed: Unity będzie użyte do odbudowy spalonej katedry Notre Dame appeared first on AntyWeb.

źródło : https://antyweb.pl/assassins-creed-unity-odbudowa-notre-dame/

%d bloggers like this: