Baza danych klientów sklepu Morele.net trafia do sieci

Baza danych klientów sklepu Morele.net trafia do sieci18 grudnia na stronach sklepu internetowego Morele.net pojawiło się informacja dotycząca nielegalnego pozyskania przez osoby trzecie bazy danych klientów:
Drogi Kliencie,
doszło do nieuprawnionego dostępu do danych osobowych naszych Klientów: adresu e-mail, numeru telefonu, imienia i nazwiska (jeśli zostało podane) oraz hasła w postaci zaszyfrowanego ciągu znaków (hash). Istnieje ryzyko, że dotyczy to również Twoich danych. Dostęp został wykryty i zablokowany.
Nieuprawniony dostęp mógł dotyczyć również danych związanych z zamówieniami:. data zamówienia, nr zamówienia, wartości zamówienia, sposób płatności oraz dostawy, informacje o zamówionych towarach, komentarze do zamówień.
Nieuprawniony dostęp mógł również dotyczyć części danych podawanych w niektórych wnioskach ratalnych w przypadku zaznaczenia opcji „zgadzam się na zapisanie w morele.net moich danych z formularza ratalnego na poczet przyszłych wniosków kredytowych”. Nie zbieramy i nie mamy skanów dokumentów. Klienci, których potencjalnie dotyczy to zagrożenie, zostaną przez nas poinformowani w osobnej korespondencji email.

źródło : https://antyweb.pl/baza-danych-klientow-sklepu-morele-net-trafia-do-sieci/

%d bloggers like this: