Bez Google i Facebooka zaistnienie w sieci jest dziś niemożliwe. Jak okiełznać gigantów?

Bez Google i Facebooka zaistnienie w sieci jest dziś niemożliwe. Jak okiełznać gigantów?Zasady funkcjonowania w internecie są dość oczywiste – jeżeli chcesz dotrzeć do swoich klientów/widowni/czytelników/kogokolwiek, musisz być w Google i na Facebooku. Sposobów jest kilka – żaden nie jest łatwy.
Nie mamy budżetu
Jeżeli nie chcemy wydawać pieniędzy na reklamę, musimy podejść do tematu nieco inaczej – postawić na widoczność w wynikach wyszukiwania. I tu się zaczyna temat rzeka. Każdy wie, że chodzi o to, żeby po wpisaniu „hydraulik Wrocław” w Google wyskakiwała nasza firma (zakładając oczywiście, że jesteśmy hydraulikiem i oferujemy usługi we Wrocławiu). Nie każdy niestety zdaje sobie sprawę, jak to zrobić i co to jest to całe SEO.
Jak zrobić to samodzielnie? Przede wszystkim – nauczyć się. I tutaj możliwości jest mnóstwo, bo w sieci znajdziemy ogrom wiedzy na temat SEO. Część materiałów jest darmowa, a inna płatna, a poziom merytoryczny bywa i wątpliwy, i bardzo wysoki.. Przykładem niech będą kursy wchodzące w skład „Niezbędnika Marketera na 2019 rok” na które, dzięki współpracy z platformą, mamy dla Was kody rabatowe. Nie jest to oczywiście pierwszy raz, kiedy współpracujemy z Udemy przy tego typu promocjach, dzięki czemu czytelnicy Antyweba mogą liczyć na fajne kursy w naprawdę atrakcyjnych cenach.
Kurs uczy nas w jaki sposób szukać słów kluczowych, na które możemy pozycjonować swoją stronę. Znajdziemy tutaj też informacje dotyczące technicznych aspektów SEO. To już wiedza nieco bardziej zaawansowana, a więc będzie wymagała pewnej otwartości umysłu i/lub pewnych fundamentów technicznych. Kurs obejmuje również tematykę szybkości działania strony, User Experience oraz linkowania do naszej strony. Duży nacisk, jak sama nazwa wskazuje zresztą, położono w nim na optymalizację stron opartych na WordPressie.
I tu pojawia się kolejna kwestia – po co robić to samemu? Jeżeli chcę zarabiać na tej dobrej widoczności w Google, powinienem zainwestować w solidną agencję SEO, która mi to zapewni. Nie zmienia to jednak, że nawet w takiej sytuacji powinniśmy mieć jakieś pojęcie na ten temat. Pozwoli nam to wybrać najlepszą agencję SEO, skutecznie nadzorować ich działania, a także ocenić efekty. A wierzcie mi, na rynku jest całe mnóstwo „SEOwców” z przypadku, którzy potrafią przynieść więcej szkód niż pożytku.

źródło : https://antyweb.pl/bez-google-i-facebooka-zaistnienie-w-sieci-jest-dzis-niemozliwe-jak-okielznac-gigantow/

%d bloggers like this: