Boom! 10 – krotny zoom w smartfonie wkrótce może okazać się faktem

Boom! 10 – krotny zoom w smartfonie wkrótce może okazać się faktem16 stycznia w Chinach Oppo pokaże aparat skierowany do urządzeń mobilnych, który obsłuży 10 – krotny zoom optyczny. Co ciekawe, firma na razie nie planuje wprowadzać go do portfolio produkowanych przez siebie słuchawek – niewykluczone jednak, że powstanie prototyp, który będzie „referencyjnym” sprzętem wyposażonym w tę technologię. To ogromny postęp, biorąc pod uwagę fakt, że w dalszym ciągu nie ma jeszcze smartfona, który charakteryzowałby się chociażby 5-krotnym zoomem optycznym.
Warto przeczytać: Oppo w Polsce pod koniec stycznia. Będzie się działo!

Jak Oppo udało się tego dokonać?
Dobre pytanie. Firma nie chwali się na razie metodą na uzyskanie 10-krotnego zoomu optycznego w komponencie skierowanym na rynek mobilny. Ale, biorąc pod uwagę poprzednie dokonania producenta, można sądzić że jest to udoskonalona technika sprzed dwóch lat, gdy w trakcie MWC 2017 Oppo zaprezentowało aparat z 5-krotnym zoomem optycznym: oczywiście dla smartfonów.
W przypadku pierwszego aparatu mobilnego z zoomem 5x Oppo wykorzystało pryzmat. Sygnał w postaci światła, który pada na obiektyw jest odbijane w kierunku lustra. Stamtąd już prosta droga do matrycy, która ustawiona jest względem szkiełka obiektywu pod kątem 90 stopni. Występuje tutaj drugi obiektyw różniący się od „pierwszego” ogniskową (ale obydwa mają stałe ogniskowe).
Wytworzony w ten sposób obraz jest następnie analizowany przez oprogramowanie, które dobiera dla niego odpowiednie parametry. Wot technika. Najprawdopodobniej w tym przypadku wykorzystano podobny mechanizm, ale pozwalający na znacznie więcej niż dotychczas. Kiedy zobaczymy telefon z 10 – krotnym zoomem? Biorąc pod uwagę fakt, iż w dalszym ciągu nie istnieje jeszcze taki z 5 – krotnym zoomem, raczej nieprędko.
The post Boom! 10 – krotny zoom w smartfonie wkrótce może okazać się faktem appeared first on AntyWeb.

źródło : https://antyweb.pl/oppo-zoom-10x-smartfon/

%d bloggers like this: