Chcesz rozkręcić biznes po pracy na etacie? Zadaj sobie najpierw te pytania

Chcesz rozkręcić biznes po pracy na etacie? Zadaj sobie najpierw te pytaniaAutorem tekstu jest Grzegorz Kubera
W obecnych czasach możesz rozwinąć własny biznes online, pracując przy tym na etacie. Dzięki temu nie musisz się zwalniać i stawiać wszystkiego na jedną kartę. Możesz spokojnie, krok po kroku, budować swój projekt i zdecydować się na „przeskok” – rezygnację z etatu i zajęcie się własną firmą – kiedy będzie już widać, że ma to sens i będziesz w stanie utrzymywać się z własnego przedsięwzięcia. W książce „Przeskok. Jak rozwinąć własny biznes, kiedy wciąż pracujesz na etacie” wyjaśniam, jak po kolei zabrać się za tworzenie takiego projektu i co trzeba widzieć (i umieć), aby zrobić to skutecznie. Natomiast poniżej mam dla ciebie kilka pytań, na które powinieneś sobie odpowiedzieć, zanim w ogóle rozpoczniesz jakiekolwiek działania:
1. Czy ten biznes można rozkręcać po 17:00?
Pracujesz na etacie? Bądź realistą: nie możesz rozwijać biznesu, który funkcjonuje w godzinach od 9:00 do 17:00, bo w tym czasie jesteś przecież w pracy u kogoś innego. Co zatem możesz zrobić? Musisz wybrać taki rodzaj działalności, gdzie możesz oferować produkty i usługi, które da się realizować po 17:00 lub w weekendy. Dla przykładu, możesz zarabiać na swojej wiedzy i tworzyć kursy online, pisać ebooki, czy prowadzić szkolenia weekendowe warsztaty.
Możesz zająć się dostarczaniem rozrywki lub edukacji, prowadząc odpowiedni kanał na YouTube czy też nagrywać podcasty. Możesz również zarządzać kontami w serwisach społecznościowych – z pomocą odpowiednich narzędzi możesz zautomatyzować wiele zadań i np. publikować posty w godzinach, w których nie ma cię przy komputerze. Możesz prowadzić bloga, wykonywać zlecenia na projekty graficzne, czy też tworzyć aplikacje webowe i mobilne. Pamiętaj: zacznij rozwijać swój biznes wtedy, gdy faktycznie jest to taki biznes, który można wykonywać po godzinie 17:00.

źródło : https://antyweb.pl/chcesz-rozkrecic-biznes-po-pracy-na-etacie-zadaj-sobie-najpierw-te-pytania/

%d bloggers like this: