Chcesz zmienić zawód na lepszy? Oto co warto o tym wiedzieć

Chcesz zmienić zawód na lepszy? Oto co warto o tym wiedziećFrustracja, wypalenie, niskie zarobki – niezależnie od tego, co jest przyczyną decyzji o radykalnej zmianie ścieżki kariery, warto zapoznać się z poniższymi wskazówkami, by ta nie okazała się ona kolejnym niedotrzymanym noworocznym postanowieniem.
Zbadaj rynek pracy. Nikt inny nie zrobi tego za Ciebie w kontekście Twoich oczekiwań
Decyzja o zmianie zawodu nie należy do najłatwiejszych zwłaszcza, jeśli poświęciliśmy kilka lat na zdobywanie doświadczenia i naukę w zupełnie innej dziedzinie, niż ta wymarzona. Warto więc przed jej podjęciem rozeznać się, co oferuje rynek pracy, i które zawody uznawane są za te z przyszłością. W sieci dostępne są liczne raporty i prognozy przedstawiające perspektywiczne branże.
Sprawdź inne teksty eksperckie na Antyweb:
Wszystko co musicie wiedzieć o Blockchain
Aspekty prawne tokenów personalnych
Większość z nich jasno wskazuje, że na Polskim rynku nieustannie najbardziej pożądani są specjaliści IT. Cyfrowa luka wciąż się powiększa, dlatego programiści mają niemalże gwarantowane zatrudnienie. Na brak pracy nie powinni narzekać także analitycy Big Data, logistycy, chirurdzy plastyczni, a także pielęgniarze, opiekunowie osób starszych czy kierowy samochodów ciężarowych.
Przed podjęciem decyzji o przebranżowieniu warto zapoznać się z prognozami ekspertów. Rynek rozwija się dynamicznie, zatem specjaliści pożądani dziś, jutro mogą mieć problem ze znalezieniem satysfakcjonującego stanowiska. Choć trudno przewidzieć jak dokładnie będzie wyglądało zatrudnienie za 10 czy 15 lat, eksperci przewidują, że co najmniej do roku 2030 problemów ze znalezieniem pracy nie powinni mieć specjaliści IT. Postępująca robotyzacja, rozwój sztucznej inteligencji czy Internetu rzeczy zagwarantuje dobrze płatne posady przez kolejne 10, kilkanaście, a może kilkadziesiąt lat – komentuje Nadja Brandys ze szkoły programowania Codecool.

źródło : https://antyweb.pl/zmiana-zawodu-przebranzowienie/

%d bloggers like this: