CoBike – Nowa polska aplikacja do rejestracji tras i licznik rowerowy

CoBike – Nowa polska aplikacja do rejestracji tras i licznik rowerowy
CoBike to polska produkcja stworzona na własne potrzeby i udostępniona szerszej publiczności. Nie wymaga żadnej rejestracji, logowania i pozbawiona jest zupełnie reklam, a wszystko to za darmo. Rejestruje nasze trasy rowerowe i pokazuje aktualne parametry jazdy rowerem.

Jak działa? Od razu po uruchomieniu wyświetla się nam nasze aktualne położenie, wystarczy, że klikniemy przycisk play i od razu uruchamia się nam panel jazdy. W dolnej części zawsze będą wyświetlać się nasz statystyki na żywo, czyli średnia prędkość w ruchu, średnia prędkość i maksymalna, oraz czas w ruchu, ogólny czas i spalone kalorie.

Dodatkowo, dostępne mamy trzy panele, które zamiennie możemy wyświetlać w górnej części ekranu, a mianowicie licznik, mapa z przebytą trasą i z aktualnym naszym położeniem oraz trzeci panel z wykresami na żywo.

Po zakończeniu jazdy możemy naszą trasę zapisać do pliku KML lub GPX, jeśli chcemy ją później zaciągnąć w innym programie. Sama trasa zapisze się w aplikacji, ale z uwagi, że nie ma tu żadnych kont i logowania, jest to tylko zapis lokalny, więc po formacie czy odinstalowaniu aplikacji trasy znikną, dlatego konieczne jest zapisywanie ich osobno do wyżej wymienionych plików.
Całość działa sprawnie i bez zarzutu, szybko i bezbłędnie łapie sygnał GPS, podając praktycznie na żywo aktualne parametry jazdy. Przy gwałtownym hamowaniu do 0 km/h licznik prędkości prawie natychmiast reagował w sekundę po zdarzeniu.
Aplikację znalazłem w jednym z wpisów na Wykop.pl, a pobrać ją możecie za darmo na Google Play.
The post CoBike – Nowa polska aplikacja do rejestracji tras i licznik rowerowy appeared first on AntyWeb.

źródło : http://antyweb.pl/cobike-nowa-polska-aplikacja-do-rejestracji-tras-i-licznik-rowerowy/

%d bloggers like this: