Czego mi brakuje na Netflix? To dziwne, że gigant jeszcze nie wszedł w ten biznes

Czego mi brakuje na Netflix? To dziwne, że gigant jeszcze nie wszedł w ten biznesNa co dzień raczej o tej kategorii niewiele się mówi. Nie pojawia się tych produkcji tak dużo, szczególnie gdy pod uwagę weźmiemy tytuły powiązane z ulubionymi wykonawcami. Nie decydujemy się raczej na obejrzenie pełnego lub urywku koncertu artysty, którego nie znamy lub nie darzymy sympatią. Nie debiutuje ich każdej jesieni i wiosny kilkadziesiąt podpisanych jednym szyldem. To nie serial ani film, a jednak Netflix byłby dla nich idealnym miejscem.
Oczywiście punktem wyjścia jest dla mnie jakość obrazu i dźwięku oferowana przez Netflix. Płyty Blu-Ray, do których powrócę, mogą przewyższać możliwości techniczne serwisu online pod kilkoma względami, ale trudno Netfliksowi cokolwiek zarzucić, biorąc pod uwagę sprzęt posiadany przez jego użytkowników. Nieco lepsza niż przyzwoita rozdzielczość 4K oraz dźwięk przestrzenny (także Dolby Atmos) już są, więc będzie tylko lepiej. A o tym jak świetnie wygląda koncert, nawet kameralny, w takiej oprawie mogłem przekonać się oglądając występ Norah Jones w klubie Ronnie Scott’s w Londynie zarejestrowany właśnie w 4K.

Co za przyjemność posłuchać i popatrzeć na to w 4K #NorahJones #CanalPlus4KUltraHD pic.twitter.com/QN71d0Jpp1
— Konrad Kozłowski (@tenkonrad) August 6, 2018

Po premierze na Canal+ 4K Ultra HD coś we mnie drgnęło – przecież ten sam koncert mam też na nośniku DVD i nosiłem się z zamiarem zakupu Blu-Ray’a. Dla kolekcjonera, człowieka który lubi zbierać i posiadać, takie wydawnictwa są bardzo istotne. Chętnych na oglądanie koncertów może być mnóstwo, ale grupa gotowych na zakup płyty jest niewielka – wygrywają subskrypcje i wygoda dostępu na każdym urządzeniu. Skoro serwis streamingowy tak świetnie radzi sobie z dostarczaniem seriali i filmów, to czemu w ofercie takiego Netfliksa znajdziemy tak niewiele koncertów?

źródło : https://antyweb.pl/czego-mi-brakuje-na-netflix-to-dziwne-ze-gigant-jeszcze-nie-wszedl-w-ten-biznes/

%d bloggers like this: