Czy ponad 1/4 życia w sieci to już przesada? Ile czasu online spędzają Polacy?

Czy ponad 1/4 życia w sieci to już przesada? Ile czasu online spędzają Polacy?O tym że spędzamy w sieci od groma czasu — wszyscy doskonale wiemy. Ale ile to tak właściwie jest „od groma”? W świecie gdzie większość elektroniki jest podłączona do sieci, zmierzenie tego jest niesamowicie trudne. Bo, to już swoją drogą, wyjście z sieci jest zadaniem niełatwym. Opublikowany właśnie został raport Digital 2019 za który odpowiadają Hootsuite oraz We Are Social, według którego ponad 1/4 naszego czasu spędzamy online. Szokujące? Możliwe, ale szczerze mówiąc, to nie jestem tą informacją specjalnie zdziwiony.
Według informacji zawartych w raporcie, użytkownicy spędzają dziennie średnio około sześciu godzin i czterdziestu dwóch minut w sieci. Co ciekawe, tylko połowę tego czasu są online za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Byłem święcie przekonany, że różnica na korzyść smartfonów i tabletów będzie tutaj miażdżąca. I może jak tak sobie spojrzymy z boku, to niespełna sześć godzin dziennie… to przecież mniej, niż trwa standardowy czas pracy. Ale kiedy zdamy sobie sprawę z tego, że to więcej niż 1/4 doby — i w skali roku daje nam ponad 100 dni / 27% całości online, to informacja ta ma prawo przerazić.
Dobra informacja w tym wszystkim jest taka, że z porównaniem do analogicznych informacji sprzed roku, widać tutaj minimalną, ale jednak poprawę. W poprzednim raporcie było to średnio sześć godzin i czterdzieści dziewięć minut na użytkownika. Sam raport jednak jest ogromnym dokumentem składającym się z ponad dwustu slajdów, którego twórcy na podstawie dostępnych im danych nie bali się zadbać także o zestaw szczegółów. Więc skoro już wiemy ile wynosi średni czas użytkowników na świecie, to teraz warto byłoby się przyjrzeć jak to wygląda w Polsce — i tutaj zaskoczenie. Według Digital 2019, Polacy średnio spędzają w sieci sześć godzin i dwie minuty — to aż cztery godziny mniej, niż rekordziści — czyli mieszkańcy Filipin.

źródło : https://antyweb.pl/ile-czasu-spedzamy-w-sieci-digital-2019/

%d bloggers like this: