Czy telenowela z dowodami rejestracyjnymi nareszcie się skończy? Mamy tweety Ministerstwa

Czy telenowela z dowodami rejestracyjnymi nareszcie się skończy? Mamy tweety MinisterstwaO zmianach w przepisach dotyczących dokumentów, które musi mieć zawsze przy sobie kierowca pojazdu mechanicznego napisano już wiele. Na początku maja informowaliśmy, że od 4 czerwca nie będzie już obowiązku wożenia przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz potwierdzenia obowiązkowego ubezpieczenia OC. Podobny ton podchwyciło wiele innych redakcji, jednak i w naszej pojawiły się głosy niedowierzania. I okazało się, że niedowiarki miały rację, bowiem Ministerstwo Cyfryzacji nie zdążyło wprowadzić potrzebnych zmian i dzisiaj nadal musimy posiadać przy sobie wspomniane dokumenty.

Od 1. października kierowcy nie będą musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego pojazdu i poświadczenia posiadania polisy OC.
— Marek Zagórski (@ZagorskiMarek) June 29, 2018

Jak się okazje, Minister Cyfryzacji miał jednak dzisiaj dobre wiadomości dla Polaków. Na konferencji prasowej Marek Zagórski zapowiedział, że 1 października bieżącego roku, obowiązek posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdu zniknie. Warto przypomnieć, że obecnie za brak takich dokumentów grozi po 50 zł mandatu za każdy brakujący „kwit”.

źródło : https://antyweb.pl/dowod-rejestracyjny-ubezpieczenie-oc-bez-obowiazku/

%d bloggers like this: