Dla tego urządzenia zrezygnowałbym ze słuchawek

Dla tego urządzenia zrezygnowałbym ze słuchawekSą takie pomysły, które wydają mi się niesamowite i bardzo żałuję, że nie mam okazji sprawdzić ich na własnej skórze. W tym przypadku raczej na własnych uszach. Wielokrotnie pisałem, że bardzo często używam słuchawek i choć wiem, że odbije się to negatywnie na moim słuchu, nie bardzo widzę inne wyjście. Słucham tak ciężkostrawnej muzyki, że zwyczajnie nie mam serca katować nią rodziny czy chłopaków w biurze. Muzyka jest też ze mną zawsze gdy wychodzę z domu – przyzwyczaiłem się do tego jeszcze w podstawówce i nie potrafię przestać. Różnica jest taka, że walkmana czy później discmana i odtwarzacz mp3 zamieniłem na smartfona, a słuchawki na kablu na konstrukcje bezprzewodowe.
Żegnajcie słuchawki
Startup o niewiele mówiącej nazwie Noveto jest aktualnie w trakcie zbierania pieniędzy na dopracowanie swojego pomysłu – ale już na tym etapie wydaje się naprawdę ciekawy i może kiedyś całkowicie zastąpić klasyczne słuchawki, niezależnie od tego czy mówimy o urządzeniach na kablu czy na BT.
Pierwsze z czym kojarzy się pomysłem o nazwie Sowlo jest dźwięk kierunkowy – tyle tylko, że w systemie Noveto nie trzeba wcale kierować głowy w stronę głośnika. Urządzenie korzysta z technologii trójwymiarowego śledzenia obiektu, w tym wypadku naszych uszu by dostarczać dźwięk tylko do nich. Wydaje się to niemożliwe, jednak dziennikarz Business Insidera twierdzi, że będąc w sali z innymi ludźmi tylko on słyszał dźwięk emitowany przez system. Urządzenie jest o tyle ciekawe, że potrafi wykorzystać praktycznie każde źródło dźwięku – może być to komputer, telewizor, monitor, smartfon lub tablet.

źródło : http://antyweb.pl/dla-tego-urzadzenia-zrezygnowalbym-ze-sluchawek/

%d bloggers like this: