Dobre łącze to takie, które poradzi sobie z więcej niż jedną grą naraz

Dobre łącze to takie, które poradzi sobie z więcej niż jedną grą narazDobre łącze, podobnie jak odpowiedni komputer, są podstawowymi narzędziami pracy dla profesjonalnego zawodnika esportowego. Jeśli chcemy się rozwijać i osiągać sukcesy, to musimy mieć dobre łącze i sprzęt. Przede wszystkim ważny jest PING. Im jest niższy, tym większą przewagę zyskujemy nad przeciwnikami w trakcie rozgrywki. Łącze internetowe musi działać stabilnie i niezawodnie. Profesjonalny gracz nie może pozwolić sobie na awarię łącza, bo wówczas cały zespół nie przystąpi do meczu.
– powiedział mi Grzegorz “szpero” Dziamałek, profesjonalny zawodnik e-sportowy, grający w CS: GO. Grzesiek reprezentuje obecnie team AGO Esports, polską drużynę, która w globalnym rankingu zajmuje 27 pozycję.
Ping to polecenie używane do diagnozowania połączeń sieciowych. Dzięki niemu można sprawdzić ile pakietów gubionych jest po drodze oraz opóźnień ich transmisji, zwanych potocznie lagami. Im ping niższy – tym lepiej, w takim na przykład Counter Strike: Global Offensive (CS: GO) lagi zaczynają się przy wartościach 70-100, 35-70 to już natomiast wynik, który pozwala komfortowo grać. Choć każda gra jest inna, lagi objawiają się podobnie – nam uniemożliwiają płynną rozgrywkę, pozostali gracze mogą widzieć natomiast, że nasza postać teleportuje się z miejsca na miejsce. Niezbyt fajne, prawda?
Podczas gdy do naszego redakcyjnego światłowodu Orange podpięte były 4 osoby, z czego dwie pracowały, a dwie grały – mieliśmy w e-sportowej strzelance Valve ping o wartości 56 milisekund.
Oczywiście lagi, czyli opóźnienie w grach może wynikać z wielu czynników, na które nie mamy wpływu. Bywa, że przy naprawdę dobrym i kompletnie nieużywanym przez inne osoby łączu pojawiają się lagi z winy serwera. Serwera może też w ogóle nie być, jak na przykład w trybach sieciowych wielu gier na konsole. I powiedzmy sobie szczerze, wtedy to już prawdziwa loteria, na którą nic nie da się zaradzić. Natomiast zawsze warto próbować eliminować problemy u siebie, bo to najczęściej właśnie nasze łącze i wysoki ping jest powodem odczuwanych lagów.
Gry sieciowe to świetna zabawa. Nie ma nic gorszego niż umówienie się na wieczorną sesję ze znajomymi i walka z połączeniem lub kombinowanie jak pozbyć się lagów. Wiele osób znajdowało powód takiego stanu rzeczy i nie do końca chodziło o prędkość łącza, bo do samotnej zabawy nie są wcale potrzebne kilkusetmegabitowe usługi. Problem zaczyna się wtedy gdy nie mieszkamy sami, a do lokalnej sieci podłączeni są inni domownicy. Współlokatorów może w biurze nie mamy, ale często licznie odwiedzamy redakcję i chcąc nie chcąc wszyscy pracujemy korzystając z połączenia internetowego. Stwierdziliśmy więc, że to naprawdę ciekawe warunki do przeprowadzenia testu na naszym redakcyjnym łączu światłowodowym Orange.

źródło : https://antyweb.pl/dobre-lacze-to-takie-ktore-poradzi-sobie-z-wiecej-niz-jedna-gra-naraz/

%d bloggers like this: