Dojazdy i powroty taksówką z polskich lotnisk są jednymi z najtańszych i najszybszych w Europie

Dojazdy i powroty taksówką z polskich lotnisk są jednymi z najtańszych i najszybszych w EuropieOkazuje się, że najdroższe są włoskie miasta, a większość Europy mieści się w granicach 20 do 40 euro. Powyżej 40 euro zapłacimy w Sztokholmie – 48 euro, Rzymie – również 48 euro i w Londynie – 56 euro.
Najdrożej jest w Monachium – 68 euro oraz w Mediolanie aż 95 euro, ale tu lotnisko położone jest około 50 km od centrum miasta. Najtaniej, oprócz polskich miast będzie w Lizbonie – 15 euro, co jest porównywalne z Gdańskiem czy Krakowem, gdzie ceny są ustawione na sztywno na poziomie 13 euro.
Dość wysokie ceny pokaże taksometr podczas kursów z portów lotniczych w Londynie, Sztokholmie i Rzymie. Aby dostać się do Heathrow – czyli największego lotniska w stolicy Wielkiej Brytanii, należy przeznaczyć około 50 funtów (ponad 56 EUR), a przejazd zajmie około 45 minut. Z centralnego portu lotniczego Arlanda w Sztokholmie za taksówkę zapłacimy średnio 480 koron szwedzkich (około 48 EUR). Jeśli chodzi o rzymski port lotniczy Fiumicino, dojazd na przykład do słynnego Coloseum, w mytaxi wyniesie zawsze tyle samo: 48 EUR (ryczałt). Zdecydowanie najdroższy przejazd, ze względu na dalekie położenie względem centrum miasta, jest na trasie lotnisko Mediolan-Malpensa – Piazza Duomo. Lotnisko położone jest ponad 50 km od miasta, dlatego cena wynosi aż 95 EUR (ryczałt mytaxi).

A jakie ceny w Polsce? Najtaniej dojedziemy z Lubinka na Piotrkowską w Łodzi za 22 zł w 20 minut, nieco drożej zapłacimy za mytaxi w Poznaniu, a Warszawa z kolei jest najtańsza stolicą w UE, gdzie z Lotniska Chopina pod Pałac Kultury zapłacimy średnio 27 zł.

Nieco droższe w tej grupie są dojazdy taxi z lotnisk znajdujących się poza granicami miast, gdzie obowiązuje druga taryfa: w Krakowie, Gdańsku i Katowicach. W tych miastach mytaxi oferuje stałe opłaty ryczałtowe, wynoszące po 55 zł dla lotniska w Krakowie-Balicach i Gdańsku-Rębiechowie oraz 97 zł w Katowicach-Pyrzowicach.

Oczywiście to wszystko, to przejazdy taksówkami zamawianymi przez aplikację mytaxi, w wymienionych miastach działają też korporacje niekorzystające z ich aplikacji i nie zapominajmy o Uberze czy Taxify. Niemniej powyższe zestawienie może Wam dać dość rzeczywisty obraz kosztów z jakimi musicie się liczyć przy transporcie z wybranych lotnisk w Europie do centrum pobliskich miast.
Źródło: mytaxi.
The post Dojazdy i powroty taksówką z polskich lotnisk są jednymi z najtańszych i najszybszych w Europie appeared first on AntyWeb.

źródło : https://antyweb.pl/koszty-i-czas-dojazdu-taksowka-lotniska-europa/

%d bloggers like this: