Dzięki UE kasa z Netflixa i Amazona popłynie do Europy szerokim strumieniem. To szansa na nowe polskie seriale!

Dzięki UE kasa z Netflixa i Amazona popłynie do Europy szerokim strumieniem. To szansa na nowe polskie seriale!Pamiętam, że pojawienie się Netfliksa w Polsce było dla wielu serialo- i filmomaniaków sporym wydarzeniem. Był to bardzo ważny krok ku rozwojowi rynku VOD nad Wisłą, co dobitnie pokazały późniejsze wydarzenia, ale to wcale diametralnie nie zmieniło podejścia firm zza oceanu do europejskiego przemysłu filmowego. Wyjątkiem jest tu chyba tylko Netflix, który od kilku miesięcy usilnie pracuje nad wzmocnieniem swojej pozycji w europejskich krajach, poprzez produkcję lokalnych seriali we Francji, Hiszpanii, Niemczech, krajach skandynawskich oraz w Polsce. Przypomnę, że jeszcze w tym roku zadebiutuje polski „1983” – serial opowiadający o alternatywnej rzeczywistości, w której komuniści nie opuścili Polski. Zobaczymy w nim plejadę polskich gwiazd, między innymi Roberta Więckiewicza i Macieja Musiała, a za kamerami stanęły Agnieszka Holland, Kasia Adamik, Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska.
Zdaniem Roberto Violy, z którym serwis Variety rozmawiał podczas festiwalu filmowego w Wenecji, Netflix jest na bardzo dobrej drodze, by spełnić zapowiadane wymaganie. Viola potwierdził bowiem, że prace nad ustawą zostały zakończone, a w grudniu dojdzie do głosowania – wejście nowych regulacji w życie ma być jedynie formalnością. Od tego momentu serwisy VOD będą miał 20 miesięcy na to, by dostosować się do nowego prawa. Co więcej, regulacje pozwolą krajom członkowskim na podniesienie progu do 40%. Na tym nie koniec. Możliwe też będzie, że podniesienie opłaty subskrypcyjnej w celu zwiększenia ilości środków przekazywanych przez usługi VOD na rozwój europejskiego przemysłu filmowego. Warto dodać, że Netflix został do tego zmuszony już wcześniej przez Niemców.

źródło : https://antyweb.pl/dzieki-ue-kasa-z-netflixa-i-amazona-poplynie-do-europy-szerokim-strumieniem-to-szansa-na-nowe-polskie-seriale/

%d bloggers like this: