Facebook nie tylko dzielił się danymi użytkowników dłużej niż twierdził, ale w przypadku niektórych firm — wciąż to robi!

Facebook nie tylko dzielił się danymi użytkowników dłużej niż twierdził, ale w przypadku niektórych firm — wciąż to robi!Rok 2018 na długo zapisze się w pamięci Facebooka — choć znając życie bardziej jego twórców, niż samych użytkowników. Tych drugich cały skandal z Cambridge Analytica i wszystko co dzieje się dookoła niego raczej niespecjalnie obeszło. I choć może wydawać się, że nasze spojrzenie może być nieco skrzywione, skoro nie chodzi tutaj o naszą politykę, więc czujemy się bezpieczni — to wielu mieszkańców Stanów Zjednoczonych także nie widzi problemu w tej całej sytuacji. Ale co się administracja nasłucha i napracuje — to jej. Najsmutniejsze jest jednak to, że informacje o których do tej pory mówiono okazują się… nie być do końca kompletne — o czym świadczy najświeższy pakiet złożonych w tej sprawie dokumentów. A mowa tutaj o blisko 750-stronnicowym raporcie, który Facebook oddał w ręce amerykańskich urzędników.
Facebook „chce” mieć dostęp do mikrofonów w smartfonach. Kuriozalny powód
2014 nie był końcem łatwego dostępu do danych z Facebooka. A przynajmniej nie dla wszystkich
Do tej pory wielu żyło w przekonaniu, że pewne — nazwijmy je marne — praktyki firmy na dobre odeszły w zapomnienie kilka lat temu. Cóż, okazuje się, że nie do końca jest to prawdą. Facebook gwarantował bowiem 61 firmom (związanych zarówno z oprogramowaniem jak i tworzeniem urządzeń) o pół roku dłuższy dostęp do danych ich użytkowników, niż wcześniej zakładano. Na tym jeszcze nie koniec, bo z raportu wynika również, że 52 firmy mogły liczyć na dostęp do prywatnych danych użytkowników nawet długo później — a wśród nich najwięksi tej branży, czyli m.in. Apple, Microsoft, Spotify, Huawei, Samsung czy Alibaba.
Taka forma płatności za dostęp do Facebooka naprawdę mi się podoba!

źródło : https://antyweb.pl/facebook-dane/

%d bloggers like this: