Gdzie są wszyscy ci, którzy na niego czekali? Microsoft Surface Go – pierwsze wrażenia

Gdzie są wszyscy ci, którzy na niego czekali? Microsoft Surface Go – pierwsze wrażeniaO tablecie niewielkich rozmiarów od Microsoftu mówiło się bardzo dużo jeszcze przed jego premierą. Tak naprawdę latami wyczekiwaliśmy oficjalnego sprzętu od twórców Windowsa, który będzie mieścić się w kategorii urządzeń z ekranem do 10 cali. Nie brakowało plotek, pogłosek, przecieków, a gdy Surface Go ujrzał światło dzienne, chętnych na jego zakup nie ma podobno tak wielu, jak się spodziewano.
Przez moje ręce przewinęło się już kilka tabletów Microsoftu i byłem naprawdę podekscytowany ostatnią premierą – prawdę mówiąc, to właśnie w tym sprzęcie upatruję czegoś idealnego dla siebie. Tradycyjne tablety Surface imponują wykonaniem i specyfikacją, ale na codzień laptopa nie zastąpią – nie we wszystkich sytuacjach. Dlatego zalety tej serii urządzeń chciałbym wykorzystać w inny sposób. Niech Surface Go będzie moim podróżniczym komputerem na nagłe okoliczności, elektronicznym notatnikiem, tabletem do czytania i oglądania. Jak wypadnie w takich rolach?

Na ostateczną opinię przyjdzie jeszcze oczywiście czas. Jak na razie spędziłem z Surface Go zbyt mało czasu, by wystawić mu jednoznaczną ocenę, ale już na samym początku mam kilka spostrzeżeń na jego temat, którymi postanowiłem się z Wami podzielić. Po pierwsze, Surface Go nie powinien być Waszym jedynym komputerem. Koniec, kropka. Być może stacja dokująca, monitor, mysz i odrębna klawiatura tworzą iluzję szans stworzenia prawdziwej stacji robozej, ale gdy weźmiecie wszystkie te wydatki pod uwagę i dodacie do sumy wydanej na sam sprzęt i dedykowane mu mobilne akcesoria, to z tymi kilkoma tysiącami złotych w kieszeni moglibyście obrać zupełnie inną strategię.
Microsoft Surface Go powinien być waszym drugim komputerem. Urządzeniem, które wrzucicie do torby wychodząc na cały dzień z domu nawet wtedy, gdy nie spodziewacie się, że będziecie z niego korzystać. W trybie gotowści będzie czekać na swoją kolej, a gdy będziecie musieli przygotować/ukończyć prezentację, dopisać kilkadziesiąt zdań w artykule/rozprawce czy rozrysować zmiany w szablonie strony, to Surface Go sprosta tym zadaniom bez większego problemu.

źródło : https://antyweb.pl/microsoft-surface-go-pierwsze-wrazenie/

%d bloggers like this: