God of War: Kratos dawniej i dziś, ale zawsze tylko u Sony

God of War: Kratos dawniej i dziś, ale zawsze tylko u SonyGod of War to seria która prawdopodobnie nie umknęła uwadze żadnemu posiadaczowi konsol Sony. Marka obecna na rynku od 2005 całymi garściami czerpie z mitologii, przenosząc graczy w pełne niezwykłych mocy i stworów realia, z którymi ten będzie musiał się zmagać. Główny bohater całego zamieszania, spartański wojownik o imieniu Kratos, non-stop uwikłany jest w nowe historie, które nie dają mu ani chwili wytchnienia. W każdej odsłonie śledzimy jego historie w których stawia czoła coraz bardziej wymagającym przeciwnikom. Mimo jednak że seria God of War rozpoczynała jako stworzona z rozmachem opowieść bazująca na mitologii greckiej, aby formuła się nie opatrzyła — twórcy zdecydowali się na zmianę kierunku i sięgnięcie po mity nordyckie — znacznie mniej u nas popularne. Zabieg ten okazał się strzałem w dziesiątkę, o czym więcej za chwilę.

God of War: od zera do bohatera
Seria God of War miała dość niewinny start, jednak przyzwoicie zaprojektowana mechanika w połączeniu z charyzmatycznym bohaterem i świetną (jak na tamte czasy) oprawą pozwoliła jej się wybić na tle konkurencji i była jednym z tytułów, po który ochoczo sięgali posiadacze PlayStation 2. Kontynuacje wychodzące na kolejne generacje sprzętów Sony także zdobyły bardzo wysokie oceny graczy i recenzentów, a wydany w 2018 na PlayStation 4 tytuł zatytułowany po prostu God of War okazał się jednym z najważniejszych gier na tę platformę.

God of War na PlayStation 4 (od Santa Monica Studios) sięgnął po nordycką mitologię, a także pokazał Kratosa z zupełnie innej strony. Opowieść o rozwijającej się więzi z własnym synem, nowa generacja sprzętowa (i, jednocześnie, jedna z najpiękniejszych gier na nią dostępna!), efektowny system walki oraz możliwość rozwoju bohatera na wzór RPG były zmianami odważnymi, ale… jak się okazało — jak najbardziej opłacalnymi. Tym samym nowy God of War poza zachowaniem tego samego bohatera i tytułu, niewiele ma wspólnego z poprzednimi grami z serii. Zarówno tymi „głównymi”, jak i wszelkiej maści spin-offami. Warto mieć to na uwadze, kiedy zachwyceni sięgniecie po poprzednie wcielenie przygód Kratosa, abyście nie byli zawiedzeni tym, co was tam spotka.
God of War: pełna lista gier
Mimo że, technicznie rzecz biorąc, główny cykl God of War składa się wyłącznie z czterech części, to w praktyce na rynku znaleźć można dużo więcej produktów o tym tytule. Po drodze pojawiły się wysoko oceniane spin-offy, a także kolekcje, pozwalające zapoznać się ze starszymi tytułami w nowym wcieleniu. Pełna lista gier prezentuje się następująco:
God of War (2005)
God of War II (2007)
God of War: Betrayal (2007)
God of War: Chains of Olympus (2008)
God of War: Collection (2009) — wersja dla PS3
God of War III (2010)
God of War: Ghost of Sparta (2010)
God of War: Origins Collection (2011)
God of War Saga (2012)
God of War: Ascension (2013)
God of War Collection (2014) — wersja dla PS Vita
God of War III Remastered (2015)
God of War: A call from the Wild (2018)
God of War (2018).

God of War: gry dostępne wyłącznie na konsole Sony
Jeżeli szukacie gier z serii God of War na PC, albo z nadzieją wyczekujecie wariantów God of War na Xboxa / Nintendo — nie mam dla was dobrej wiadomości. Gry z serii dostępne są wyłącznie na konsole PlayStation, no, może za wyjątkiem spin-offów zaostrzających apetyt jak God of War: A call from the Wild. Ten jednak był produkcją tekstową dla Messengera i tak naprawdę niewiele miał wspólnego z rozgrywką, która jest trzonem serii. Jeżeli więc chcecie zapoznać się z przygodami Kratosa i spółki nie pozostaje nic innego, jak zaopatrzenie się w konsolę Sony — to ich marka, nad którą stale pracują ich wewnętrzne studia. I nic nie wskazuje, by w najbliższym czasie miało się to zmienić.
The post God of War: Kratos dawniej i dziś, ale zawsze tylko u Sony appeared first on AntyWeb.

źródło : https://antyweb.pl/god-of-war-informacje-o-serii/

%d bloggers like this: