Google chce, żeby biznes pokochał Androida. Czy coś z tego wyjdzie?

Google chce, żeby biznes pokochał Androida. Czy coś z tego wyjdzie?Google łata Androida
Nie da się ukryć, że sam Android nie jest idealny pod względem aktualizacji i pomniejszych update’ów bezpieczeństwa. Widać nadal, że stosunkowo niewielu producentów do tego się przykłada i na dobrą sprawę Google musi wymuszać na nich w pewnym stopniu dbanie również o swoje starsze urządzenia. W perspektywie ostatnich trzech lat rzeczywiście można zauważyć pewien progres. Przede wszystkim w ogóle jakieś aktualizacje się pojawiają i już nawet Huawei zaczął o nie dbać, ale mowa tu o ich najnowszych produktach.
To wszystko powoduje, że w Mountain View pomyślano o kilku różnych projektach. Z jednej strony mamy Android Go, pozwalający na tworzenie naprawdę przyzwoitych budżetowców z ograniczonym oprogramowaniem, ale w niskiej cenie, Android One, czyli serię urządzeń z czystym systemem, głównie u Nokii i Xiaomi, a z drugiej system rekomendacji dla biznesu (Android Enterprise Recommended). Ten teraz doczekał się nawet jednej ważnej zmiany na lepsze.

Jeżeli chodzi o same wytyczne, to Google dało tu następujące wymagania minimalne:
64-bitowy czterordzeniowy procesor 1,4 GHz,
2 GB RAM,
32 GB pamięci wbudowanej,
czas pracy co najmniej 8 godzin,
aparat 10 Mpix,
kamerka 2 Mpix,
dostępność wersji bez simlocka,
update’y bezpieczeństwa w mniej niż 90 dni od ich wydania,
minimum to jedna duża aktualizacja Androida.
Nie są to niewiarygodnie wymagające wytyczne, ale i tak stosunkowo niewiele modeli ma je szanse spełnić, właśnie z powodu określonego wsparcia.
Krok naprzód Androida dla biznesu
W rok od uruchomienia na liście polecanych urządzeń pojawiły się nowe propozycje, w tym również tablety czy wzmocnione telefony. Teraz natomiast zadbano o wsparcie systemowe dla rozwiązań z zakresu zarządzania mobilnością przedsiębiorstwa (ang. EMM – Enterprise Mobility Managment). W ten sposób działy w IT mają kontrolę nad urządzeniami pracowników danej firmy i są w stanie zagwarantować spełnienie wszystkich polityk bezpieczeństwa. Z perspektywy korporacji to naprawdę poważna zmiana.
Na razie w ramach tej nowości do projektu zaangażowały się następujące firmy, które są też rekomendowane: Blackberry, Google Cloud, I3 Systems, IBM, Microsoft, MobileIron, Softbank, SOTI, VMWare; a Google mówi, że wkrótce powinniśmy poznać kolejnych partnerów, którzy przygotowują swoje rozwiązania na ten rok.

To wszystko pokazuje, jak bardzo w Mountain View chcą zrobić Androida dla biznesu w każdym calu. Mam tylko nadzieję, że pewne wytyczne staną się również normą na rynku klientów indywidualnych. Mimo wszystko przygotowana lista z polecanymi modelami brzmi jak niezła podpowiedź od samego Google odnośnie wyboru konkretnego smartfona.
Myślę, że w ten sposób Android sporo zyska. Pozostaje tylko jedno pytanie: czy ten program rzeczywiście przetrwa i finalnie będzie w stanie konkurować z iOS pod względem wsparcia?
źródło: Google
The post Google chce, żeby biznes pokochał Androida. Czy coś z tego wyjdzie? appeared first on AntyWeb.

źródło : https://antyweb.pl/android-dla-biznesu-sens-opinia-poprawki/

%d bloggers like this: