Gra o Tron jest tak popularna, że tylko piraci ratują serwery HBO

Gra o Tron jest tak popularna, że tylko piraci ratują serwery HBOGra o Tron z rekordem oglądalności
Pierwszy odcinek 8. sezonu Gry o Tron, który miał w USA premierę w ostatnią niedzielę przyciągnął przed telewizory 11,8 mln widzów w samym USA. Nie jest to rekord, bo ostatni odcinek 7. sezonu obejrzało nieco ponad 12 mln osób, ale jeśli doliczymy do tego widzów korzystających z HBO Go i HBO Now, wyjdzie nam 17,4 mln osób, o 0,5 mln więcej niż widownia jaką przyciągnął ostatnio odcinek poprzedniego sezonu. Tym samym kolejny raz Gra o Tron pobiła rekord, a jak widać na poniższym wykresie, widownia rośnie praktycznie nieprzerwanie od premiery serialu.

Jak przystało na najczęściej piracony serial, również na torrentach pierwszy odcinek ósmego sezonu Gry o Tron cieszył się ogromną popularnością. Jak donosi serwis TorrentFreak, pierwsze „wstawki” pojawiły się już kilka minut po tym, jak odcinek pojawił się online. W ciągu pierwszej doby, na popularnym serwisie ThePirateBay serial udostępniało nawet ponad 120 000 osób jednocześnie, a to tylko jeden tracker. Trudno się temu dziwić, bo nie we wszystkich krajach Gra o Tron zadebiutowała jednocześnie. Nie mówiąc już o tym, że w dniu premiery serwery HBO Go nie dawały rady i nie wszyscy użytkownicy mogli obejrzeć serial zaraz po premierze.

Warto jednak odnotować, że w ostatnich latach torrenty tracą na popularności na rzecz serwisów, które udostępniają nielegalne treści bezpośrednio na swoich stronach. Ostatni rekord popularności, gdy jeden plik udostępniało w jednym czasie ponad ćwierć miliona osób został pobity jeszcze w 2015 roku. Nie bez znaczenia jest pewnie też coraz większa dostępność HBO i wprowadzenie abonamentu internetowego tylko na HBO Go.
Ostatni sezon Gry o Tron zapowiada się rewelacyjnie
Pierwszy z 6 odcinków, na które składa się ostatni sezon Gry o Tron to świetna zapowiedź wydarzeń, które teraz będą następować bardzo szybko. Nie jest on jednak bez znaczenia dla fabuły, bo potwierdza między innymi bardzo popularną teorię o pochodzeniu Jona Snowa. Twórcy zrealizowali między innymi największą bitwę w historii telewizji, która była kręcona przez 55 nocy. A to tylko mała zapowiedź tego co czeka nas w kolejnych 5 odcinkach. Ja już przebieram nogami.
The post Gra o Tron jest tak popularna, że tylko piraci ratują serwery HBO appeared first on AntyWeb.

źródło : https://antyweb.pl/gra-o-tron-jest-tak-popularna-ze-tylko-piraci-ratuja-serwery-hbo/

%d bloggers like this: