HBO Go na Android TV – blisko, bliżej, coraz bliżej! Testy trwają, premiera najwyraźniej lada moment

HBO Go na Android TV – blisko, bliżej, coraz bliżej! Testy trwają, premiera najwyraźniej lada momentDwie decyzje sprawiły, że HBO Go w Polsce stało się niezwykle atrakcyjnym serwisem VOD. Pierwszą z nich było oczywiście uwolnienie HBO Go od ofert abonamentowych u operatorów – dzięki możliwości zasubskrybowania usługi bez pośredników i długoterminowej umowy, HBO Go stało się równie łatwo dostępnym VOD, co pozostałe usługi jak Netflix, Amazon Prime Video czy Showmax. Druga decyzja, to oczywiście obniżka ceny – teraz co miesiąc za HBO Go trzeba zapłacić tylko 19,90 zł, co biorąc pod uwagę cały czas rozbudowywany katalog seriali i filmów, jest super ofertą. Niestety, nie pod każdym względem HBO Go dogoniło konkurencję.
Na temat jakości materiałów w HBO Go napisano już całkiem sporo. Spodziewałem się, że po odświeżeniu interfejsu i zmianie infrastruktury na tę, która obowiązuje w pozostałych krajach w naszym regionie, serwis zaoferuje nam (znacznie) wyższą rozdzielczość, dzięki której będzie można w pełni docenić takie produkcje jak „Gra o tron” czy „Westworld”. Tak się jednak nie stało i nawet na ekranie komputera (monitor 24 cale) nie wygląda to w większości przypadków najlepiej, dlatego na większych telewizorach seans może nie być taką przyjemnością, jaką być powinien. Inna sprawa, to także aplikacje HBO Go, która nareszcie zawitała na Apple TV, ale do tej pory szerokim łukiem omijała platformę Android TV, która za sprawą telewizorów takich producentów jak Sony i Philips oraz urządzeń Nvidia Shield TV, stała się jedną z najpopularniejszych wśród użytkowników.
HBO Go na Android TV

HBO Go na Android TV może pojawić się jeszcze w tym roku, ponieważ w sklepie Google Play widnieje już taka pozycja z ostatnią aktualizacją z dnia 3 grudnia 2018 roku (naszą uwagę zwrócił jeden z Czytelników, dzięki Mateusz!). Na te chwilę nie jest możliwa jej instalacja na jakimkolwiek sprzęcie (widnieje komunikat „Aplikacja jest niezgodna ze wszystkimi Twoimi urządzeniami.”), ale opis aplikacji jest w języku polskim, a jej autorem jest ten sam użytkownik sklepu, który stoi za mobilną aplikacją HBO Go.

Bardzo możliwe, że premiera aplikacji HBO Go na Android TV odbędzie się jeszcze w tym roku, a dzięki temu lista wspieranych urządzeń poszerzy się o naprawdę wiele urządzeń. W momencie, gdy to nastąpi, będę mógł już zacząć oczekiwać rozpoczęcia prac nad wprowadzeniem maksymalnie najlepszej jakości, jaką oferuje HBO? Na przykład w HBO Now (usługa tylko w USA)? Takie seriale jak wspomniana „Gra o tron”, „Westworld”, „Rodzina Soprano”, odrestaurowane „Prawo ulicy” oraz wiele, wiele więcej (także filmów) po prostu zasługuje na to, by móc je obejrzeć w czymś lepszym, niż wątpliwe 720p.
The post HBO Go na Android TV – blisko, bliżej, coraz bliżej! Testy trwają, premiera najwyraźniej lada moment appeared first on AntyWeb.

źródło : https://antyweb.pl/hbo-go-android-tv-google-play/

%d bloggers like this: