Home.pl po raz pierwszy zabronił publikacji swojej nazwy w kwartalnych raportach NASK

Home.pl po raz pierwszy zabronił publikacji swojej nazwy w kwartalnych raportach NASKUwagę na to zwrócili jako pierwsi w swoim komunikacie przedstawiciele operatora Nazwa.pl, czyli głównego konkurenta Home.pl:
Firmą nr 1 w Polsce jest nazwa.pl posiadająca 22,34% udziału w rynku nazw w domenie pl, tj. około 574 tys. nazw domen. Kolejny w zestawieniu rejestrator posiada 18,09% udziałów w rynku, to jest około 465 tys. nazw domen, jednak co dziwne raport nie wskazuje nazwy tego podmiotu. Według raportu NASK za 2017 rok firmą nr 2 była spółka home.pl posiadająca 18,38% udziałów w rynku – można więc przypuszczać, że o tę firmę chodzi. Na trzecim miejscu w zestawieniu za Q1 2018 r. uplasowała się, podobnie jak na koniec 2017 roku, spółka OVH, zagospodarowując 10,98% udziałów w rynku, co oznacza około 282 tys. nazw domen.

Zanim przejdziemy do Home.pl, zatrzymajmy się tu na chwile, bo i Nazwa.pl trochę tu przekręciła fakty.
Według NASK na koniec marca 2018 roku utrzymywanych było 2,57 mln aktywnych nazw w domenie .pl, Nazwa.pl okrzyknęła się więc liderem w Polsce, poniekąd słusznie, bo według najnowszego raportu NASK, Home.pl i inne dwie ich marki zniknęły z wykresów, ale porównując je z poprzednim raportem za IV kwartał 2017 roku (16 strona) z łatwością można zsumować stan posiadania Grupy Home.pl, obejmujący wyniki home.pl, az.pl i premium.pl. Sumując ich wyniki to Grupa Home.pl jest największym partnerem NASK w zakresie rejestracji nowych i utrzymywanych domen z końcówką .pl. Raport NASK za I kwartał 2018 roku (16 strona).

źródło : http://antyweb.pl/home-pl-po-raz-pierwszy-zabronil-publikacji-swojej-nazwy-w-kwartalnych-raportach-nask/

%d bloggers like this: