Huawei już wkrótce pokaże smartfona ze składanym ekranem i 5G

Huawei już wkrótce pokaże smartfona ze składanym ekranem i 5GW tym miesiącu poznamy część tegorocznej oferty największych producentów smartfonów na świecie. W Barcelonie nie zabraknie przedstawicieli koreańskich, czy chińskich firm, które mogą nas zaskoczyć wieloma innowacjami. A o tych mówi się od miesięcy. Ten rok ma być rokiem składanych smartfonów. Wiadomo już, że 20 lutego, na kilka dni przed targami, Samsung zaprezentuje kolekcję Galaxy S10. Plotki mówią, że nie zabraknie tam Galaxy Infinity (nazwa robocza) ze zginanym ekranem. Wiadomo też, że na MWC 2019 pojawią się inni producenci z tego typu rozwiązaniami.
Huawei znane jest z tego, że potrafi zaskakiwać. Firma w wysłanym dziś zaproszeniu informuje, że już 24 lutego, czyli na dzień przed otwarciem targów MWC 2019, zaprezentuje światu własne rozwiązanie zginanego ekranu w urządzeniu mobilnym. Ma to być przy okazji pierwszy tego typu smartfon pracujący w sieci 5G.

Come with us to explore #ConnectingTheFuture LIVE from #MWC @GSMA. Are you ready to reveal the unprecedented? #HuaweiMWC #MWC2019 pic.twitter.com/ErPD7eKMh1
— Huawei Mobile (@HuaweiMobile) February 1, 2019

Z zamieszczonej powyżej grafiki trudno wnioskować, jak będzie wyglądał w całej okazałości nowy zginany smartfon Huawei. Widać natomiast harmonijkę wskazującą na zastosowanie podobnej technologii, z której korzysta konkurencja. Richard Yu, dyrektor generalny Huawei potwierdził, że będzie to pierwsze tego typu urządzenie wyposażone w autorski modem Balong 5000 pozwalający na pracę w sieci 5G, a całość ma pracować na nowej jednostce głównej Kirin 990 — następcy Kirin 980.
Jak się będzie nazywał nowy smartfon Huawei ze składanym ekranem? To wciąż tajemnica, jednak w listopadzie ubiegłego roku, w opublikowanych wewnętrznych dokumentach firmy, wspominano nazwy Mate F, Mate Flex, Mate Flexi oraz Mate Fold. Oficjalną nazwę i pełną specyfikację poznamy już 24 lutego.
Zobacz też: Huawei też ma pomysł na składane telefony, jednak wciąż nie wie jak je nazwać
 
The post Huawei już wkrótce pokaże smartfona ze składanym ekranem i 5G appeared first on AntyWeb.

źródło : https://antyweb.pl/huawei-skladany-smartfon-zapowiedz/

%d bloggers like this: