InPost ma już 4 tysiące Paczkomatów, w końcu zaczął je stawiać w mniejszych miejscowościach

InPost ma już 4 tysiące Paczkomatów, w końcu zaczął je stawiać w mniejszych miejscowościachTo nie koniec oczywiście, do końca roku w planach jest postawienie 4,5 tysiąca Paczkomatów.
Rafał Brzoska, prezes InPost:
Mamy wsparcie silnych, globalnych partnerów – Adventu i KKR – dlatego rozbudowa sieci Paczkomatów jest realizowana w ekspresowym tempie. W tym roku rozstawiliśmy już blisko 1300 maszyn, a plany kolejnych lokalizacji są bardzo ambitne. Finansowanie, które pozyskaliśmy, będzie inwestowane w infrastrukturę i jakość usług – co przy rosnących skokowo wolumenach obsługiwanych przesyłek będzie szybko przynosić wymierne rezultaty.
Trudno się dziwić takiemu przyspieszeniu w stawianiu nowych Paczkomatów – od początku tego roku (do września) InPost dostarczył ponad 53 mln przesyłek, co było wzrost rok do roku na poziomie 48% (Paczkomaty o 49%, a kurier InPost o 48%).

Co najbardziej cieszy, InPost stawiając nowe Paczkomaty we wrześniu i październiku skupił się najbardziej na mniejszych miejscowościach. Jak zdradza Rafał Brzoska, tylko w ostatnim tygodniu Paczkomaty trafiły m. in. do Zagórza, Baniochy, Jaworowa, Bnina, Małomic, Kosina, Witaszyc, Gołuchów, Mostów, Grabowa nad Prosną. Natomiast wspomniany czterotysięczny Paczkomat postawiono we wsi Suchy Las, przy ul. Obornickiej 85.
W 2017 roku InPost zrealizował:
60 mln sztuk paczek
51% wzrost wolumenu przesyłek do Paczkomatów InPost r/r
55% wzrost wolumenu paczek kurierskich i minipaczek InPost r/r
w szczycie świątecznym wzrosty wolumenów dostaw do Paczkomatów wyniosły
67%, a przesyłek kurierskich rekordowe 94,5% i wyniosły razem 10 mln sztuk
Źródło: InPost.
The post InPost ma już 4 tysiące Paczkomatów, w końcu zaczął je stawiać w mniejszych miejscowościach appeared first on AntyWeb.

źródło : https://antyweb.pl/inpost-ma-juz-4-tysiace-paczkomatow/

%d bloggers like this: