Intel walczy o większą produkcję, a nowe procesory trafią na rynek już niebawem

Intel walczy o większą produkcję, a nowe procesory trafią na rynek już niebawemNa temat problemów z dostępnością procesorów Intela pisałem już kilka razy w ostatnim czasie. W tej chwili można uznać, że sytuacja nieco się unormowała, czyli ceny już nie rosną, ale trzymają się nadal na wysokim poziomie. Wszystko z powodu ograniczonej podaży CPU, w całej gamie produktowej Intela, od najtańszych modeli Celeron, bo najdroższe Xeony. Firma oczywiście zdaje sobie z tego doskonale sprawę i wdraża kolejne pomysły na poprawę sytuacji, inwestując przy tym gigantyczne pieniądze.
1 mld USD na rozbudowę obecnych fabryk
Bob Swan, pełniący obecnie obowiązki dyrektora generalnego (CEO) w Intelu opublikował list otwarty do wszystkich klientów. Zapewnia w nim, że jego firma robi wszystko aby zapewnić odpowiedni poziom dostaw. W związku z tym zamierza jeszcze w tym roku zainwestować dodatkowych 1 mld USD w fabryki w USA (Oregon, Arizona), Irlandii oraz Izrealu, które wytwarzają chipy w 14 nm. W sumie na inwestycje Intel wyda w tym roku 15 mld USD.
CEO podkreśla fakt, że popyt jaki obecnie jest na rynku przerósł ich oczekiwania o kilkadziesiąt procent. Przychody za cały rok mają być nawet o 4.5 mld USD wyższe niż szacunki ze stycznia i to tylko dlatego, że zwyczajnie więcej nie da się wyprodukować i sprzedać. Obecnie najwyższy priorytet mają najwydajniejsze procesory z rodziny Xeon oraz Core i z ich dostępnością powinno być lepiej w kolejnych tygodniach. Nieco gorzej może być jeśli chodzi o segment najtańszych rozwiązań. Widać to już niestety w cennikach, procesory Pentium są praktycznie niedostępne, a Core i3 kosztuje niebotyczne 700 PLN…

źródło : https://antyweb.pl/intel-walczy-o-wieksza-produkcje-nowe-procesory/

%d bloggers like this: