Intel znalazł producenta dla swoich procesorów, za pół roku sytuacja wróci do normy

Intel znalazł producenta dla swoich procesorów, za pół roku sytuacja wróci do normyCore i9-9900K, i7-9700K, gdzie jesteście?
Jeśli wam nie umknęło to pewnie zauważyliście, że 3 tygodnie temu Intel oficjalnie zaprezentował nowe procesory należące do rodziny Core 9. generacji. Na początek na rynek miały trafić trzy układy – Core i9-9900K, Core i7-9700K i Core i5-9600K. I podobno nawet gdzieś się pojawiły, ale wygląda na to, że Polska na te procesory nie zasłużyła ;-). Przejrzałem dzisiaj ofertę kilku sklepów i porównywarek cenowych i niestety nie jest różowo. Najmocniejszy model wyceniony na bagatela 3300 PLN można jeszcze znaleźć, ale Core i7-9700K jest praktycznie nieosiągalny. I to nawet pomimo swojej stosunkowo wysokiej ceny ~2600 PLN.
Z drugiej strony skoro Core i7-8700K potrafi teraz kosztować blisko 2000 PLN, to trudno się dziwić cenom modeli z kolejnej generacji. Niestety nie mam dobrych wiadomości jeśli chodzi o poprawę tej sytuacji. Podczas niedawnej konferencji zorganizowanej z okazji publikacji wyników kwartalnych, przedstawiciele Intela podtrzymali swoje przewidywania, że problem z podażą procesorów zostanie rozwiązany dopiero na początku przyszłego roku. Do tego czasu jesteśmy skazani na tak horrendalne ceny.

źródło : https://antyweb.pl/intel-znalazl-producenta-procesorow-tsmc/

%d bloggers like this: