Jak się popieści, to się zmieści? Nie, wystarczy appka do pomiaru wielkości bagażu podręcznego

Jak się popieści, to się zmieści? Nie, wystarczy appka do pomiaru wielkości bagażu podręcznegoTeoretycznie wystarczy chwycić miarkę, czy nawet centymetr krawiecki i po prostu obmierzyć plecak czy torbę by potem nie spotkać się z niemiłą niespodzianką podczas lotu samolotem. Choć patrząc jakie walizy wciągają czasem ludzie na pokład, mam wątpliwości czy w niektórych liniach lotniczych zwraca ktoś na to w ogóle uwagę. Ale często też zdarza się, że torby zabierane są tuż przed wejściem na pokład i przenoszone do luku bagażowego. Lepiej więc na wszelki wypadek zmierzyć swój bagaż przed wyjazdem na lotnisko.
Słyszeliście o Kayak.pl? Jeśli nie, to spieszę z podpowiedzią:
Misją firmy KAYAK jest tworzenie narzędzi do planowania i organizowania podróży. KAYAK przeszukuje inne strony, by ułatwić użytkownikom znalezienie lotów, hoteli, samochodów do wynajęcia i ofert na wakacje.
– czytamy na oficjalnej stronie.
Wyszukiwarka wprowadza ciekawe narzędzie do pomiaru bagażu wykorzystujące technologię rozszerzonej rzeczywistości. Appka ma pomóc podróżnym w „ogarnięciu” warunków przewozu bagażu różnych linii lotniczych – a te bywają różne, dlatego walizka czy plecak zostanie zmierzony, a później jego wymiary porównane z wymogami konkretnego przewoźnika.

Całość działa intuicyjnie – w wyszukiwarce lotów w aplikacji Kayak klikacie „nowe narzędzie pomiaru bagażu”. Kolejnym krokiem jest zeskanowanie podłogi celem kalibracji pomiarów. Później kierujecie soczewkę aparatu w smartfonie na walizkę, plecak lub torbę. Aplikacja widząc przedmiot, precyzyjnie obliczy jego wy miary – długość, szerokość i wysokość, uwzględniając dodatkowo każdą wypukłość. Jeśli bagaż nie spełnia norm przewoźnika, pojawi się komunikat z informacją, że należy się liczyć z kosztami nadania bagażu rejestrowanego. Niestety jest jeden minus – na chwilę obecną narzędzie dostępne jest jedynie w aplikacji Kayak dla systemu iOS (11.3 i nowsze).
Coraz częściej Polacy, wyjeżdżając na krótkie urlopy zarówno w Europie, jak i dalej, podróżują wyłącznie z bagażem podręcznym. Jednak w sytuacji, kiedy linie lotnicze dopuszczają różne rozmiary bagażu, a zasady regularnie się zmieniają, łatwo mieć wątpliwości, czy bagaż będzie pasował. A przecież nikt nie chce mieć nieoczekiwanych wydatków w ostatniej chwili ani zostać bez rzeczy niezbędnych podczas wyjazdu. Rozszerzona rzeczywistość często używana jest dla zabawy, jednak to narzędzie zostało zaprojektowane, aby być realną pomocą dla podróżnych.
– mówi Matthias Keller, Chief Scientist w KAYAK
grafika
źródło: informacja prasowa
The post Jak się popieści, to się zmieści? Nie, wystarczy appka do pomiaru wielkości bagażu podręcznego appeared first on AntyWeb.

źródło : https://antyweb.pl/jak-zmierzyc-bagaz-podreczny/

%d bloggers like this: