Jeff Bezos od dziecka marzył o kosmosie, Amazon pozwala mu spełniać te marzenia

Jeff Bezos od dziecka marzył o kosmosie, Amazon pozwala mu spełniać te marzeniaJeff Bezos – entuzjasta branży kosmicznej
Jeśli ktoś mówi o prywatnych firmach kosmicznych, to pierwsze nasze skojarzenie to SpaceX i Elon Musk. Okazuje się jednak, że Jeff Bezos, założyciel Amazona, również wiąże spore nadzieje z rozwojem branży kosmicznej i dlatego nie szczędzi wydatków na swoją firmę – Blue Origin. Pół roku temu pisałem, że Blue Origin to żadna konkurencja dla SpaceX, ale dzisiaj wypadałoby te słowa odszczekać, bo okazały się zwykła ignorancją. Firma Bezosa patrzy znacznie dalej do przodu niż kosmiczna turystyka, która nota bene powinna ruszyć na dobre już w przyszłym roku.
New Shepard to tylko przystanek i poligon testowy, który przy okazji pozwoli stać się kilkudziesięciu osobom rocznie astronautami, dzięki temu, że na kilka minut przekroczą granicę stratosfery i znajdą się na wysokości ponad 100 km. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w przyszłym roku pierwsze chętne osoby po jednodniowym szkoleniu będą mogły odbyć swój lot i doświadczyć przez kilka minut stanu nieważkości. Jeff Bezos nie chce niczego przyśpieszać, bo priorytetem jest bezpieczeństwo. Trudno mu się dziwić, jeden nieudany lot prawdopodobnie pogrzebałby cały projekt.

źródło : https://antyweb.pl/jeff-bezos-blue-origin-podboj-kosmosu/

%d bloggers like this: