Kolejni producenci dołączają do wyścigu o autonomiczne samochody w Chinach

Kolejni producenci dołączają do wyścigu o autonomiczne samochody w ChinachZobacz też: Autonomiczny system w pięknym Volvo. Oby nie skończyło się jak z Teslą
Co łączy Forda, Volvo i wyszukiwarkę internetową? Zaskakująco wiele. Baidu, wiodąca firma technologiczna w Chinach, którą śmiało można porównać do Google, nawiązuje współpracę z wiodącymi producentami samochodów. Już w ciągu najbliższych dwóch lat na ulicach Pekinu i w obrębie całego Państwa Środka mieszkańcy będą się poruszać autonomicznymi autami bez konieczności zwracania uwagi na trasę — pod warunkiem, że panujące na trasie warunki będą odpowiednie do tego typu ruchu.
Zobacz też: Autonomiczne auta przyspieszają. Ich ciężarowe wersje niebawem na drogach publicznych?
Podpisanie porozumienia między Volvo i Baidu nastąpiło wczoraj. Ford nawiązał współpracę z chińskim gigantem internetowym kilka dni temu. Obie firmy chcą wprowadzić swoje rozwiązanie na tamtejszy rynek wykorzystując własne doświadczenia i technologie do stworzenia autonomicznych samochodów poziomu 4. Pozwala on na automatyczne poruszanie się samochodu bez ingerencji kierowcy na określonym obszarze, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Zarówno Volvo, jak i Ford chcą by w ciągu dwóch kolejnych lat stało się to rzeczywistością. Baidu ze swojej strony oferuje autorski program nadzorujący prace autonomicznych samochodów.
Zobacz też: Ford chce zrobić z prowadzenia auta grę arcade’ową. Zabawa na całego?
Ford i Volvo to nie pierwsze i zapewne nie ostatnie firmy produkujące samochody, które zainteresowane chińskim rynkiem, nawiązują współpracę z wiodącymi na tym runku firmami technologicznymi. W te wakacje, Daimler — niemiecki producent samochodów osobowych Mercedes-Benz oraz Grupa BMW również podpisały porozumienia z Baidu i jeszcze w tym roku zaczną przeprowadzać testy swoich autonomicznych pojazdów na ulicach Pekina. Warto dodać, że wszystkie te firmy są partnerami technologicznymi projektu Apollo, który powstał z inicjatywy chińskiego giganta informatycznego i skupia  się na rozwoju autonomicznych pojazdów.
Zobacz też: Apple dołącza do peletonu autonomicznych samochodów. I to dosłownie
The post Kolejni producenci dołączają do wyścigu o autonomiczne samochody w Chinach appeared first on AntyWeb.

źródło : https://antyweb.pl/ford-volvo-autonomiczne-samochody-chiny/

%d bloggers like this: