Książki, dokument w telewizji i serial audio – takiego połączenia jeszcze nie było. Zaimponowali mi!

Książki, dokument w telewizji i serial audio – takiego połączenia jeszcze nie było. Zaimponowali mi!Seriale audio to coś, co od razu przykuło moją uwagę. Zamiast długich, kilkugodzinnych opowieści podzielonych zaledwie na rozdziały (audiobooki), otrzymujemy historie tworzone z myślą o podziale na odcinki. Co to zmienia? A bardzo wiele, bo podobnie jak z serialami (telewizyjnymi), o wiele łatwiej jest znaleźć czas na te 30-40 minut rozrywki (w trakcie spaceru, przejazdu czy w ogóle w wolnej chwili w ciągu dnia), a co ważniejsze, takie porcjowanie historii sprawia, że jest łatwiejsza w odbiorze.
Polskie seriale audio tworzą Audioteka i Storytel, ale tylko druga z wymienionych usług oferuje subskrypcję, w ramach której możemy słuchać kilku produkcji płacąc tylko raz. Najnowszą produkcją Storytel Original jest „Opowiem ci o zbrodni”, gdzie historie napisane przez polskich autorów kryminałów czytane są przez znanych aktorów. Co istotne, nie są to opowiadania, które narodziły się w głowach pisarzy, a prawdziwe historie – opowiadają o wydarzeniach, które naprawdę miały miejsce. Co czyni je jeszcze ciekawszymi? A no to, że po odsłuchaniu każdego z odcinków możecie włączyć nowy program dokumentalny stacji Crime+Investigation Polsat, gdzie emitowane są odcinki poświęcone tym samym sprawom.
„Opowiem ci o zbrodni” – serial audio połączony z dokumentem telewizyjnym
Pierwszy z sześciu odcinków pt. „Łaska” jest dziełem Katarzyny Bondy – czyta Piotr Stramowski. Jego premiera odbyła się wczoraj, 17 października, natomiast następne będą ukazywały się w cotygodniowych odstępach. Listę wszystkich odcinków „Opowiem ci o zbrodni” znajdziecie poniżej:
Odc. 1 „Łaska” Katarzyna Bonda, czyta Piotr Stramowski
Odc. 2 „Portret kobiety nad brzegiem morza” Wojciech Chmielarz, czyta Szymon Bobrowski
Odc. 3 „Morderstwo na dziesiątym piętrze” Katarzyna Puzyńska, czyta Olga Bołądź
Odc. 4 „Ludzie w autobusie” Małgorzata i Michał Kuźmińscy, czyta Mariusz Bonaszewski
Odc. 5 „Dwa kasztany w kieszeni” Marta Guzowska, czyta Przemek Bluszcz
Odc. 6 „Sasquatch” Igor Brejdygant, czyta Borys Szyc

Jestem pod wrażeniem tego, jak ambitnie Storytel podchodzi do swoich kolejnych produkcji. Pamiętamy przecież realizowany niemal w czasie rzeczywistym audiobook powstający kilka tysięcy metrów nad ziemią o wyprawie Andrzeja Bargiela pt. „Atak na K2”. Teraz mamy do czynienia z materiałem, który jest bardzo pozytywnym miszmaszem kilku rodzajów treści, ale wcale nie wymusza na słuchaczu śledzenia innych produkcji – po prostu daje taką możliwość, jeśli macie ochotę zgłębić historię jeszcze bardziej.

Dzięki połączeniu serialu telewizyjnego z serialem audio możemy po raz pierwszy najpierw wysłuchać opowiadanie dla przykładu Kasi Bondy czytane przez Piotrka Stramowskiego, a potem obejrzeć dokument w CI Polsat poświęcony tej historii. To ekscytujące, że możemy zaprosić naszych użytkowników w tę niezwykłą podróż, gdzie audio łączy się z obrazem, a tło stanowią prawdziwe historie. Pozostawiamy przestrzeń dla wyobraźni, ale dajemy też użytkownikowi szansę zobaczenia historii oczami autora opowiadania. Po raz pierwszy w taki sposób łączymy świat książki, audio i wideo. – Jakub Barzak, marketing manager, Storytel Polska

Serial audio? A gdyby tak…
Za mną już odsłuch pierwszego odcinka i z całą pewnością odtworzę następne, gdy tylko staną się dostępne. Co marzy mi się teraz najbardziej? Któregoś dnia natrafiłem na bardzo ciekawy projekt Audible (największa usługa z audiobookami w USA, należąca obecnie do Amazonu), w którym wystąpili Gillian Anderson i David Duchovny – dwójka głównych aktorów z serialu „Z archiwum X”. Obydwoje wcielili się w swoje postacie w odcinku audio. A gdyby tak poszerzyć świat jednego z polskich seriali i z tymi samym aktorami, którzy w nim występują, przygotować specjalną serię audio? Tak tylko głośno myślę.
 
The post Książki, dokument w telewizji i serial audio – takiego połączenia jeszcze nie było. Zaimponowali mi! appeared first on AntyWeb.

źródło : https://antyweb.pl/opowiem-ci-o-zbrodni-serial-audio-storytel-polsat/

%d bloggers like this: