Lenovo o włos przed Samsungiem i Huawei. Wracają do smartfonowej gry

Lenovo o włos przed Samsungiem i Huawei. Wracają do smartfonowej gryLenovo o milimetry przed czołówką peletonu
W 2018 roku byliśmy świadkami szczytowej popularności tzw. notcha. W sumie trudno stwierdzić, aby było to najlepsze możliwe rozwiązanie, czy też jakoś szczególnie urodziwe, ale przede wszystkim z uwagi na zastosowanie go przez Apple i łatwiejszy w produkcji panel, firmy zdecydowały się podążyć tą ścieżką. Teraz jednak nadszedł moment korekcji tego ruchu.
Co będzie w zamian? Oczywiście tak, jak wskazywały wszystkie dotychczasowe doniesienia oraz grafiki czy wstępne prototypy, po prostu ekrany zyskają łezkę lub okrągłą wcięcie wokół przedniej kamerki. Moim zdaniem będzie się to prezentować o wiele lepiej. Obawiam się nieco o same aplikacje i to, jak będą dostosowywać się do tak specyficznego panelu, ale może nie będzie tak źle. O tym w praktyce powinniśmy dowiedzieć się już niedługo.

Mianowicie Lenovo Z5s pojawił się jeszcze przed Samsungiem Galaxy A8s oraz Huaweiem Novą 4. Tą trójkę łączy właśnie wyświetlacz z nowym wcięciem i dotychczas zastanawiano się, czy Samsung, czy też Huawei będzie pierwszy. Tymczasem Lenovo zdołało wszystkich zaskoczyć. Tym razem pozytywnie, bo w przypadku Z5 obiecywano już łezkę, a finalnie skończyło się na klasycznym wcięciu. Mimo wszystko takie kłamstewka trudno zapomnieć.
Lenovo Z5s – tym razem już nas nie okłamano
Model ten został wyposażony w ekran o przekątnej dokładnie 6,3 cala. Oferuje on rozdzielczość Full HD+, a napędza go Snapdragon 710, który prezentuje się całkiem przyzwoicie i jest to spory krok naprzód względem 636 z poprzednika.
Sam Z5s zapewne nie trafi do Polski. Możemy jednak mieć nadzieję, że podobny model trafi do portfolio Motoroli, a ta już zadba o szerszą dystrybucję. Moim zdaniem szykuje się naprawdę udane urządzenie.
*na zdjęciu Lenovo C2 Power
źródło: Android Headlines
The post Lenovo o włos przed Samsungiem i Huawei. Wracają do smartfonowej gry appeared first on AntyWeb.

źródło : https://antyweb.pl/lenovo-z5s-informacje/

%d bloggers like this: