Lubię czasem odpocząć od poważnych produkcji i takim przystankiem na złapanie oddechu będzie LEGO Przygoda 2

Lubię czasem odpocząć od poważnych produkcji i takim przystankiem na złapanie oddechu będzie LEGO Przygoda 2Tydzień temu odwiedziliśmy kino żeby obejrzeć LEGO Przygoda 2 i jeśli jeszcze tego nie zrobiliście – warto. Nie jest to moim zdaniem obraz tak dobry jak jedynka, ale doskonale pamiętam, że ogromne wrażenie, jakie zrobił na mnie tamten film wynikało w dużej mierze ze świeżości samej animacji. Na dobrą sprawę był to pierwszy „prawdziwy” film o ludzikach LEGO, trudno mieć do kolejnych takie samo podejście skoro kino odwiedził już klockowy Batman i Ninjago. Tak czy inaczej warto, to ponownie zabawna opowieść z wieloma nawiązaniami do popkultury – a świetne cameo Bruce’a Willisa będę wspominał jeszcze długo.

Dziwi mnie natomiast trochę fakt, że równo z premierą filmu na rynku nie pojawiła się gra LEGO Przygoda 2 – na jej debiut musimy poczekać do 1 marca (w przypadku Nintendo Switch aż do 29 marca). Trochę więc szkoda, że od razu po powrocie z kinowego seansu nie można kontynuować przygody w wirtualnym świecie. Podobnie jak w pierwszej części nie będzie to jedynie proste przełożenie filmowej historii, powinniśmy je raczej traktować jako rozwinięcie. Pokazany fragment rozgrywki nie pozwolił skupić się na opowieści, natomiast nakreślił kilka fajnych nowości, ale i uspokoił fanów serii. Po kolejnych grach Traveller’s Tales raczej trudno spodziewać się rewolucji, ponownie więc dostaniemy przede wszystkim to, co znamy z poprzednich produkcji.
Mamy tu duży otwarty świat, tonę łatwiejszych i trudniejszych zagadek z wykorzystaniem elementów otoczenia, główny wątek fabularny oraz misje poboczne uzupełniające opowieść lub kompletnie z nią niezwiązane, ale świetnie wpisujące się w aktualnie odwiedzane miejsce. Z ciekawych nowości na pewno warto zwrócić uwagę na sposób przełączania się między postaciami czy w ogóle system ich doboru. Zasadniczo będziemy poruszać się jednym legoludkiem (domyślnie będzie to Emmet), jednak w trakcie zabawy bez problemu przeskoczycie na inne postacie, przy czym gra nie będzie sztucznie ograniczać wyboru aktualnym stanem fabuły. Moim zdaniem zmiana na plus, szczególnie że inne umiejętności poszczególnych postaci pozwalają dotrzeć w miejsca wcześniej niedostępne.

źródło : https://antyweb.pl/lego-przygoda-2-gra-pierwsze-wrazenia/

%d bloggers like this: