Marriott „wtopił”. Dane 500 mln klientów zostały wykradzione

Marriott „wtopił”. Dane 500 mln klientów zostały wykradzioneAnalitycy Starwood odkryli, że wykradziono przynajmniej 327 mln rekordów zawierających imiona, adresy e-mail, telefony, numery paszportów, a w niektórych przypadkach nawet informacje płatnicze klientów. Najprawdopodobniej, wśród ofiar nie znaleźli się bywalcy hoteli Marriott, których dane znajdują się w osobnej bazie, niezwiązanej z obiektami Starwood.
Starwood Hotels and Resorts Worldwide to międzynarodowa sieć hoteli, w której znajdują się takie marki jak: Sheraton, Four Points by Sheraton, St. Regis, The Luxury Collection, Le Meridien, W Hotels, Westin, aloft, Element. W roku 2016 doszło do przejęcia Starwood przez Marriott. Właściciel utrzymuje, że klienci Marriott oraz innych marek (poza tymi przejętymi wraz ze Starwood) są absolutnie bezpieczni i nie muszą obawiać się o możliwe wykorzystanie ich danych.
Najwięcej emocji wzbudzają doniesienia o przejęciu danych płatniczych klientów: nie we wszystkich przypadkach doszło do wycieku akurat tych informacji. Wiadomo, że Marriott / Starwood korzystał w kontekście kart płatniczych z szyfrowania AES-128, jednak wszystkie potrzebne do odszyfrowania danych również zostały wykradzione.

źródło : https://antyweb.pl/marriott-wtopil-dane-500-mln-klientow-zostaly-wykradzione/

%d bloggers like this: