Masz dość tych wszystkich topornych list zadań? Stwórz własną aplikację „to do”!

Masz dość tych wszystkich topornych list zadań? Stwórz własną aplikację „to do”!Angular to framework wspierany przez Google’a i w ostatnich latach niezwykle dynamicznie rozwijany. Jego podstawowa zaletą jest wykorzystanie TypeScript, a to oznacza, że piszący w Angularze programiści muszą trzymać się dobrych praktyk. Angular jest bardzo wrażliwy pod tym względem, posiada rozbudowaną i zarazem sztywną architekturę, więc programista szybko wykształca u siebie prawidłowe odruchy oraz nawyki. Efektem jest czystszy i bardziej uporządkowany kod. To chyba dobrze, prawda?
Sam TypeScript jest często na tyle lubiany i chętnie wykorzystywany, że programiści Angulara nie chcą już wracać do czystego JavaScript. I trudno się dziwić, bo dobrze napisana aplikacja w TypeScript nie potrzebuje nawet specjalnie rozbudowanej dokumentacji – jest na tyle czytelna.
Oczywiście nie oznacza to, że Angular to najlepszy wybór dla początkującego programisty. Choć porównywanie go z Reactem nie jest zbyt fortunne, to właśnie w tym drugim próg wejścia jest niższy. A to oznacza, że jest też chętniej wybierany. Sęk w tym, że nie zawsze programiści React wykorzystują dostępne narzędzia, a to prowadzi nierzadko do problemów z wydajnością stworzonych aplikacji. I w Angularze łatwo nauczyć się złych wzorców – z tego też powodu warto korzystać z najlepszych szkoleń i kursów, a także stale weryfikować swoją wiedzę.

źródło : https://antyweb.pl/masz-dosc-tych-wszystkich-topornych-list-zadan-stworz-wlasna-aplikacje-to-do/

%d bloggers like this: