Miał być drugi Messenger, a wyszla katastrofa. Teraz wraca stary dobry i PROSTY Skype

Miał być drugi Messenger, a wyszla katastrofa. Teraz wraca stary dobry i PROSTY SkypeTwórcy stron internetowych i aplikacji często powtarzają, że dla wszystkich użytkowników ich usług najlepszym designem jest zawsze ten poprzedni. Wprowadzanie większości nowości, szczególnie tych rewolucyjnych względem poprzednika, okraszone jest narzekaniem i głosami sprzeciwu. Po kilku dniach (no, góra tygodniach) tak naprawdę wszyscy zapominają już jak sprawy miały się wcześniej i są zadowoleni z tego, co mają. Zdarzają się jednak skrajne wyjątki potwierdzające regułę. To zmiany tak… niepotrzebne, że mimo kilkunastu miesięcy — użytkownicy wciąż narzekali i nie korzystali z pakietu nowości. Aż w końcu Microsoft się ugiął i postanowił zrezygnować  z udziwnień, na które narzekano od samego początku.
Jesienią zeszłego roku przedstawiono nam nowego Skype: kolorowego, pstrokatego, z funkcjami których użytkownicy platformy do szczęścia nie potrzebowali, w tym kopii Stories ze Snapchata. Miało być młodzieżowo, z naklejkami, śmiesznie, fajnie i mainstreamowo. Myślę że nie jest przesadą napisać, że twórcy trochę odpłynęli i chcieli być modni. Jak Messenger czy Instagram. Problem polega jednak na tym, że czasy świetności Skype i chwile, kiedy to on rozdawał karty — już dawno minęły. Rynek komunikatorów od czasu gdy był na szczycie zmienił się diametralnie, platforma została w tyle i takie radykalne zmiany… po prostu nie mogły się udać.
I się nie udały. Blisko rok później Microsoft postanawia wracać do prostszej formy. Bez tych wszystkich pstrokatych świecidełek i z najważniejszymi od lat funkcjami na pierwszym planie. Najważniejszymi, to jest, związanymi z rozmowami głosowymi oraz wideo. Jak sami przyznają w najświeższym blogowym wpisie: zrobili krok wstecz, przemyśleli wszystko od nowa i skupili się na tym, co najważniejsze. Prostocie i wygodzie. I wrócili do prostszych wariantów bez zbędnych dodatków zarówno w wersji mobilnej, jak i stacjonarnej:

źródło : https://antyweb.pl/nowy-lekki-skype/

%d bloggers like this: