Microsoft może otrzymać drugą szansę. I oby tylko jej nie zmarnował

Microsoft może otrzymać drugą szansę. I oby tylko jej nie zmarnowałNieco na własne życzenie samego Microsoftu. Ten obiecał rozszerzenia, które pojawiły się ze sporym opóźnieniem. Co więcej, przeglądarka w pierwszej oficjalnej wersji Windows 10 okazała się być średnio używalna. Zamiast doprowadzić do masowego wypierania z umysłów użytkowników pamięci o Internet Explorerze (który w ostatnich wersjach był dobry – i basta), Microsoft utracił swoją szansę na jakąkolwiek zmianę na rynku przeglądarek internetowych. Zyskał właściwie tyle, że posiadacze komputerów z Windows 10 otrzymali nowy program do pobierania Chrome’a, Firefoksa, Opery czy innych alternatyw.
I wtedy przyszedł on, cały na biało. Microsoft Edge na Chromium
No, dobra. Jeszcze nie przyszedł, bo oficjalnie ten produkt nie jest dostępny. Ale, dzięki temu, że w internecie wieści rozchodzą się szybko – jego testowa wersja jednak wylądowała na maszynach ciekawskich użytkowników. Jestem pewien, że nie zainstalowało go zbyt wielu entuzjastów, ale ci którzy to zrobili mówią jasno: prawdopodobnie mamy do czynienia z naprawdę dobrym produktem, który wymaga jeszcze kilku szlifów. Istotne jest natomiast to, że Microsoft jest na bardzo dobrej drodze, by wreszcie stworzyć godną konkurencji z Chrome, Firefoksem i resztą świty alternatywę.
Choć Microsoft Edge na Chromium – w wersji testowej nie jest moją „pierwszą” przeglądarką, funkcję tej spełnia cały czas Chrome, to muszę przyznać, że za każdym razem gdy otwierałem „alfę” Edge’a na komputerze miałem wrażenie obcowania z produktem… po prostu dobrym. Prostym w obsłudze, piekielnie szybkim i co istotne – lekkim. Nie zauważyłem, by Microsoft Edge na Chromium w szczególny sposób nadwyrężał baterię urządzenia. Przy okazji, zachowywał się znacznie lepiej niż stary, dobry Chrome, który słynie nie tylko z apetytu na pamięć operacyjną, ale również szybkiego rozładowywania baterii w laptopach.

źródło : https://antyweb.pl/microsoft-edge-chromium-opinia/

%d bloggers like this: