mLegitymacja uzyskała poparcie Ministerstwa Edukacji – wkrótce w kolejnych szkołach w Polsce

mLegitymacja uzyskała poparcie Ministerstwa Edukacji – wkrótce w kolejnych szkołach w PolsceCo najważniejsze dla dalszego powodzenia projektu, uzyskał już poparcie ministra edukacji narodowej, to ważne w kontekście zmian legislacyjnych, które pozwolą na szersze zaistnienie nie tylko mLegitymacji szkolnej ale i studenckiej.
Po zmianie rozporządzenia MEN o świadectwach, dyplomach państwowych i innych drukach szkolnych rozwiązanie będzie mogło trafić do innych zainteresowanych szkół.
Aktualnie oprócz siedleckich szkół mLegitymacja szkolna testowana jest w szkołach w Halinowie i Żyrardowie, a od 25 października mLegitymacja studencka w Politechnice Wrocławskiej.

Jak to dokładnie działa? mLegitymacja dostępna jest w ramach aplikacji mobilnej mObywatel, początkowo w wersji na Androida (minimum 6.0) i ma być uzupełnieniem papierowej lub plastikowej karty.
Niemniej uczniowie mogą z niej korzystać na tych samych zasadach i w tych samych sytuacjach takich jak kontrola biletów czy zakładanie karty w bibliotece.
„Mobilna” legitymacja będzie mogła być wydana uczniowi, któremu uprzednio wydano legitymację szkolną albo e-legitymację szkolną. Okres ważności mLegitymacji będzie tożsamy z okresem ważności wydanej uczniowi odpowiednio legitymacji szkolnej albo e-legitymacji (przedłużenie ważności wspomnianych legitymacji wymagało będzie ponownego wydania mLegitymacji).
mLegitymacje wydawane mają być uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych – publicznych, jak niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych.
Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji.
The post mLegitymacja uzyskała poparcie Ministerstwa Edukacji – wkrótce w kolejnych szkołach w Polsce appeared first on AntyWeb.

źródło : https://antyweb.pl/mlegitymacja-uzyskala-poparcie-ministerstwa-edukacji/

%d bloggers like this: