Na te strony internetowe wchodziłem codziennie. To było… 10 lat temu

Na te strony internetowe wchodziłem codziennie. To było… 10 lat temuPierwszy iPhone pojawił się już 11 lat temu – od tego czasu możemy mówić o prawdziwym boomie na smartfony. Ale jeszcze równo dekadę temu stron mobilnych było jak na lekarstwo, mało kto wtedy jeszcze „przejmował się” rosnącą popularnością inteligentnych telefonów komórkowych, choć nie brakowało głosów przemawiających za tym, iż wkrótce staną się one niezwykle ważnymi urządzeniami konsumenckimi. Internet wtedy wyglądał również zupełnie inaczej – objawiało się to w innym sposobie konsumowania treści oraz charakterystycznych dla tego czasu witrynach.
Co Jakub lubił przeglądać 10 lat temu?
To mój absolutnie subiektywny wybór: jestem pewien, że wielu z Was ma swoją mini-listę witryn, które odwiedzaliście lat temu 10, a może nawet więcej. Do tego grona można śmiało zaliczyć również pewne usługi – czaty, kanały IRC-owe, fora, itp. Jak to wyglądało u mnie?
Newgrounds.com
Portal internetowy będący platformą wymiany między użytkownikami treści wykonanych przede wszystkim w technologii Adobe Flash. Animacje, większe filmy, a nawet rozbudowane gry tworzone przez niezależnych autorów – właśnie to można było znaleźć w tej witrynie. Strona charakteryzowała się silnymi mechanizmami społecznościowymi: materiały były oceniane przez użytkowników, którzy nierzadko byli także twórcami przeróżnych treści.

źródło : https://antyweb.pl/internet-10-lat-temu/

%d bloggers like this: