Na ten dzień czekało wielu kierowców w Polsce

Na ten dzień czekało wielu kierowców w PolsceNowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym znosi obowiązek posiadania przez kierowców podczas kontroli policyjnej dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia polisy OC, wszystkie informacje z tych dokumentów policja czy inne organa kontrolujące pojazdy sprawdzą w CEPiK-u (Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców).
Minister Cyfryzacji Marek Zagórski:
To zmiany, na które czeka wielu kierowców. Mam nadzieję, że dzięki nim nieco ułatwiamy im życie. Właśnie o tym myśleliśmy przygotowując nowe przepisy.

Ministerstwo Cyfryzacji przypomina jednocześnie, że zmiany w przepisach nie oznaczają wcale, że nie będziemy już teraz kontrolowani, czy że w ogóle zwolnieni będziemy z obowiązku posiadania dowodu czy ubezpieczania. Fizycznie te dokumenty będą nam niezbędne podczas wizyty w Stacjach Kontroli Pojazdów, przy sprzedaży auta lub wyjeździe zagranicznym.
Po wejściu w życie nowych przepisów możesz spotkać się z pytaniem, kto aktualnie przechowuje dowód rejestracyjny pojazdu (wystarczy wiedzieć, że dokument w tej chwili znajduje się np. w siedzibie firmy, w domu itp.).
Ponadto, gdy nasze auto zostało zarejestrowany za granicą nadal będziemy mieli obowiązek okazywać te dokumentu podczas kontroli. No i oczywiście nadal musimy mieć przy sobie prawo jazdy, nowe przepisy nie zwalniają nas z tego obowiązku.
Co w sytuacji, gdy nasz pojazd nie spełnia wymagań ochrony środowiska, zagraża bezpieczeństwu lub porządkowi ruchu drogowego? Wcześniej organ kontrolujący zatrzymywał nasz dowód rejestracyjny, od teraz natomiast odpowiednia informacja zostanie odnotowana w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, a kierowca dostanie fizyczne pokwitowanie.
Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji.
The post Na ten dzień czekało wielu kierowców w Polsce appeared first on AntyWeb.

źródło : https://antyweb.pl/na-ten-dzien-czekalo-wielu-kierowcow-w-polsce/

%d bloggers like this: