Nadchodzi Chrome 70. Wraz z nim nadejdzie… koniec niektórych stron

Nadchodzi Chrome 70. Wraz z nim nadejdzie… koniec niektórych stronW związku z zanotowanymi ostatnio incydentami związanymi z niektórymi certyfikatami, Google podjęło decyzję o tym, że przestanie je wspierać. Nowa wersja Chrome powinna pojawić się już niebawem, bo 16 października – wtedy też niektóre strony w sieci mogą okazać się niedostępne (w prosty sposób) dla użytkowników przeglądarki Google. Na pewno starsze certyfikaty Symanteca nie będą już uznawane przez program – podobnie z niektórymi wersjami tych od Thawte, VeriSign, Equifax, GeoTrust oraz RapidSSL.
Krok Google to właściwie kolejne brutalne działanie mające na celu wymuszenie na właścicielach stron uaktualnienia swoich certyfikatów bezpieczeństwa. Sporym sukcesem firmy jest natomiast fakt, iż m. in. dzięki jej staraniom, HTTPS stał się standardem – to kluczowe, zwłaszcza że niemal na wszystkich stronach podajemy swoje dane – czasami nawet wtedy gdy o tym nie wiemy.
W gronie najlepszego miliona stron w internecie udało się zidentyfikować ponad 1000 takich, których certyfikaty wymagają uaktualnienia. Nierzadko są to newralgiczne witryny: banków oraz instytucji rządowych, a zatem podmiotów które powinny charakteryzować się jak najwyższym poziomem bezpieczeństwa. Strony, które nie dostosują się do nowych wytycznych w Google Chrome 70 będą musiały liczyć się ze sporym spadkiem odwiedzin – to zaś dla niektórych biznesów może oznaczać ogromne straty. Zakup nowego certyfikatu oraz dostosowanie własnej strony do nowych realiów będzie znacznie tańsze niż niemożność otwarcia strony w Google Chrome.

źródło : https://antyweb.pl/google-chrome-70-https/

%d bloggers like this: