Nie masz najdroższego smartfona z Androidem? Spokojnie, nowe szyfrowanie Google zadba też bezpieczeństwo tańszych urządzeń

Nie masz najdroższego smartfona z Androidem? Spokojnie, nowe szyfrowanie Google zadba też bezpieczeństwo tańszych urządzeńRynek urządzeń z Androidem jest baaaardzo zróżnicowany. Ilość tamtejszych urządzeń potrafi przyprawić o ból głowy nawet największych pasjonatów. To broń obosieczna, bo z jednej strony przyczynia się do większej jego fragmentacji, ale z drugiej — dla każdego coś dobrego. I każdy może tam sobie znaleźć urządzenie, które spełnia jego potrzeby. Oczywiście flagowce z najwyższej półki mają wszystkie najfajniejsze opcje, są wykonane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, a kwestie bezpieczeństwa traktowane są z należytą starannością. Nieco inaczej jednak sprawy mają się w słabszych słuchawkach, którym zdarza się… brakować mocy obliczeniowej, aby zadbać o równie wysokie bezpieczeństwo. Lekarstwem na to ma być nowy standard ekspresowego szyfrowania dla słabszych urządzeń z Androidem — Adiantum.
Adiantum: szybkie szyfrowanie na Androidzie nawet słabszych urządzeń
Najlepsze urządzenia na rynku korzystają z Advanced Encryption Standard (AES), który dba o to, by tylko zweryfikowani użytkownicy mieli dostęp do tamtejszych informacji. Ten, choć skuteczny, okazuje się nieskutecznym przy słabszych sprzętach, które po prostu nie dają rady dostatecznie szybko szyfrować plików, bo brakuje im mocy obliczeniowej. W praktyce więc urządzeni z niskiej półki stają się dużo łatwiejszym celem dla hakerów.

Google przedstawia jednak Adiantum, ich najświeższe rozwiązanie pozwalające nawet pięć razy szybciej niż AES szyfrować dane. Co więcej: wymaga niewielkiej mocy obliczeniowej, dzięki czemu z powodzeniem można go wykorzystać nawet przy tańszych, oszczędnych w mocy, urządzeniach. Pozwoli to zapewnić im większą ochronę i niewykluczone, że będzie to solidny krok w kwestii poprawienia bezpieczeństwa IoT, któremu z każdym rokiem przybywa urządzeń — ale z tymi z najniższej półki różnie bywa.
Źródło
The post Nie masz najdroższego smartfona z Androidem? Spokojnie, nowe szyfrowanie Google zadba też bezpieczeństwo tańszych urządzeń appeared first on AntyWeb.

źródło : https://antyweb.pl/adiantum-android-szyfrowanie/

%d bloggers like this: