Nie tylko Tobie nie działa Kodi na telewizorze Sony. Producent blokuje dostęp do aplikacji

Nie tylko Tobie nie działa Kodi na telewizorze Sony. Producent blokuje dostęp do aplikacjiTelewizory z Android TV to temat rzeka, o którym można rozprawiać godzinami. Sam, delikatnie mówiąc, nie należę do specjalnych miłośników — przede wszystkim dlatego, że z ich wsparciem po premierze bywa różnie. Zawieszające się urządzenia, ni z tego, ni z owego, się restartujące, tracące połączenia z siecią… wygląda to różnie, czasami po prostu serwują tajemnicze błędy, które trafiają do jakiegoś procenta użytkowników. No cóż, zdarza się — ale jak wspominałem, z mojej strony już nigdy więcej Android TV, a na pewno nie przy obecnym wsparciu. Tym bardziej, że ostatnio coraz bardziej się wszystko komplikuje i twórcy oprogramowania zaczynają kombinować. Ot, jak Sony, które blokuje dostęp do popularnego odtwarzacza wideo.
Sony blokuje dostęp do aplikacji Kodi na swoich telewizorach
Kodi to jedna z najpopularniejszych aplikacji do odtwarzania wszelkiej maści multimediów. Program rozpoczynał swoją karierę lata temu — i wielu z was może kojarzyć go pod pierwotną nazwą XBMC. Po dziś dzień jest jednym z najbardziej rozbudowanych i wygodnych narzędzi, które bez problemu pozwoli nam na odtwarzanie nawet najbardziej wymyślnych kodeków i formatów zarówno lokalnie, jak i przez sieć — streamując. Tamtejsza ilość funkcji potrafi przyprawić o zawrót głowy nawet największych miłośników — twórcy oddali nam do dyspozycji dziesiątki funkcji, które niemalże każdy element pozwolą dostosować do własnego widzimisię. Ale Sony najwyraźniej uważa to za przesadę i robi problemy wszystkim potencjalnym użytkownikom, uniemożliwiając instalację programu.

Well done @SonyElectronics for actively preventing users from installing Kodi on their newer Android TVs. How grown up of you. Even their firmware in the TVs is broken. Guess we will suggest users to just buy something else that does work.
— Kodi (@KodiTV) January 4, 2019

O problemach twórcy aplikacji oficjalnie poinformowali na swoim twitterowym profilu, ale o tym, że można się w tej kwestii spodziewać problemów użytkownicy donosili już od jakiegoś czasu. Ich małe śledztwo wykazało, że problemem jest blokowanie przed instalacją oraz uruchomieniem ID paczki, zatem by móc korzystać z aplikacji na nowszych modelach, gdzie obowiązuje software’owa blokada, powinno wystarczyć skompilowanie aplikacji na nowo — z innym ID. No fajnie, tylko że… to po prostu głupie — nie sądzicie?
Android TV ma oznaczać wolność, a blokada Kodi jest… jej zaprzeczeniem?
Argumentem przemawiającym za Android TV zawsze jest dowolność konfiguracji i dostosowania telewizora do własnych potrzeb. Wybór ulubionych aplikacji, poukładanie i skonfigurowanie ich według własnego widzimisię — zresztą o ile mnie pamięć nie myli, to także argument promocyjny Sony. No cóż, najwyraźniej Kodi się on nie tyczy, bo aplikacja z jakichś powodów zaczęła firmie przeszkadzać. No, w sumie to prawdopodobnie chodzi o piractwo — bo nie ma się co oszukiwać, to właśnie tego typu treści stanowią lwią część odtworzeń w programie. Mimo wszystko jestem bardzo ciekawy oficjalnego stanowiska Sony, które szepnie kilka słów na temat tego, skąd wzięła się ta blokada. Skoro już twórcy aplikacji podnieśli temat z którym problemy przewijają się od jakiegoś czasu, to może i oni się skuszą.
No i dla mnie ta blokada (niezależnie o jaką aplikację by chodziło) to kolejny argument za tym, że jeżeli Android w telewizorze, to tylko w formie przystawki.
Źródło
The post Nie tylko Tobie nie działa Kodi na telewizorze Sony. Producent blokuje dostęp do aplikacji appeared first on AntyWeb.

źródło : https://antyweb.pl/sony-blokuje-kodi-android-tv/

%d bloggers like this: