Nowa oferta Lajt Mobile i Otvarta – czy nadajniki Plusa to wytrzymają?

Nowa oferta Lajt Mobile i Otvarta – czy nadajniki Plusa to wytrzymają?Ostatnimi czasy dość mocno zintensyfikowała się współpraca Plusa z operatorami wirtualnymi. Zaczęło się od Premium Mobile i Lajt Mobile, a ostatnio pojawili się nowi, czyli Otvarta i NAU Mobile. Co jakiś czas zaskakują oni nową atrakcyjną ofertę i zdobywają nowych klientów. Premium Mobile kilka miesięcy temu chwalił się liczbą 100 tys. użytkowników, operator Lajt Mobile ma prawie 70 tysięcy, Otvarta i NAU Mobile to świeżynki na rynku, ale pewnie też zbiorą z rynku trochę kart SIM. Zwłaszcza, że tacy operatorzy mogą sobie pozwolić na eksperymenty.
Takim eksperymentem można nazwać ostatnią nowość w Lajt Mobile i Otvarta. Zwykle 100 GB transferu na pełnej prędkości możemy spotkać u operatorów, jako samodzielne oferty internetu mobilnego do domów, z których korzystają klienci, którzy nie mogą w swojej lokalizacji zamówić internetu kablowego. Opisywałem je Wam we wpisie z zestawieniem ofert bez zobowiązania. Cena takiego pakietu kształtuje się od 40 do 50 zł. Operatorzy strukturalni udostępniają go w wersji na kartę i abonament. Najpopularniejszą tutaj zdaje się oferta Play za 49 zł, czyli też wpisuje się w te widełki. Submarki głównych operatorów też mają zagospodarowany ten obszar, jednak 100 GB (120 GB) osiągamy dopiero po 12 miesiącach w Plush za 25 i 30 zł miesięcznie oraz po dwóch latach w nju mobile za 29 zł miesięcznie. Nie zapominajmy też o domowym internecie mobilnym w T-Mobile bez limitu danych.
To wszystko jednak same pakiety internetowe, czyli opcja zakupienia usługi, włożenia karty SIM do mobilnego routera WiFi i korzystania w domu. Lajt Mobile i Otvarta do tych 100 GB dorzuciły jeszcze nielimitowane rozmowy i wiadomości. Czyli dwa w jednym, bo ciężko sobie wyobrazić, aby ktoś potrzebował w komórce 100 GB transferu. Tak więc w dzień korzystamy z transferu danych na urządzeniu, wracamy do domu i robimy hotspot do dostępu dla laptopa czy komputera stacjonarnego. Jedna usługa, jeden dostawca, jedna faktura i jedna niska cena.
O! Gigantyczna! – Nowa taryfa w Otvarta
Przyjrzyjmy się już szczegółom samych ofert. W przypadku Otvarta nowy pakiet kosztuje 55,90 zł, a w nim nielimitowane rozmowy komórkowe i stacjonarne, nielimitowane SMS-y i MMS-y oraz 100 GB transferu danych, a do tego 100 GB transferu danych w nocy, więc kilka razy w miesiącu można zapuścić ściąganie czy aktualizację jakiejś gry ze STEAM.

NO LIMIT XL – Nowa taryfa w Lajt Mobile
W przypadku Lajt Mobile, w nowej taryfie mamy trochę mniej za trochę taniej. Za 49,99 zł dostajemy nielimitowane rozmowy na komórki i nielimitowane SMS-y oraz 100 GB transferu danych. Za 4 zł możemy dokupić nielimitowane rozmowy stacjonarne i MMS-y, a więc za 53,99 zł możemy zrównać się z nową taryfą w Otvarta, ale nadal brakuje 100 GB nocnego transferu.

Porównanie w tabelce
W tradycyjnej tabelce porównawczej zestawię Wam obie nowe oferty oraz pod spodem pokażę jak to wygląda w połączeniu taniego abonamentu i taniego pakietu internetu mobilnego w nju mobile i Plush.

Lajt Mobile
Otvarta
Rozmowy komórkowe
nielimitowane
nielimitowane
Rozmowy stacjonarne
płatne/2 zł nielimitowane
nielimitowane
SMS-y
nielimitowane
nielimitowane
MMS-y
płatne/2 zł nielimitowane
nielimitowane
Transfer danych
100 GB
100 GB/100 GB w nocy/
Abonament
49,99 zł
55,90 zł

 

Nju Mobile abonament
Nju mobile internet dodatkowy
Plush abonament
Plush internet mobilny
Rozmowy komórkowe
nielimitowane

nielimitowane

Rozmowy stacjonarne
nielimitowane

nielimitowane

SMS-y
nielimitowane

nielimitowane

MMS-y
nielimitowane

nielimitowane

Transfer danych
60 GB /po dwóch latach/
60 GB /po dwóch latach/
20 GB /po dwóch latach/
100 GB /po roku/
Abonament
38,00 zł
19,00 zł
25,00 zł
25,00 zł

Razem
57,00 zł
Razem
50,00 zł

 
W tabelkach widać, że nowy pomysł Otvarta czy Lajt Mobile jest porównywalny z aktualnymi atrakcyjnymi cenowo ofertami submarek naszych dwóch operatorów strukturalnych, jednak w nich stan posiadania 100 GB osiągniemy z czasem, a w opisanych ofertach od razu na start, co jest kluczowe w przypadku, gdy wykupujemy taką ofertę jako podstawowy internet do korzystania z niego na urządzeniach stacjonarnych w domu.
The post Nowa oferta Lajt Mobile i Otvarta – czy nadajniki Plusa to wytrzymają? appeared first on AntyWeb.

źródło : https://antyweb.pl/nowa-oferta-lajt-mobile-i-otvarta/

%d bloggers like this: